X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zostań naukowcem, nie ma co marnować czasu!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:52
- Zależy nam na tym, żeby badania i wszystko, co robią studenci miało użytek, nie tylko dla świata naukowego, ale również dla zwykłego człowieka - mówi Magda Kowalczyk, współorganizatorka IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" - którą odwiedzamy z Czwórkowym mikrofonem. 
Audio
  • Co nas spotka na IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" (Stacja Nauka/Czwórka)
Patryk Kuniszewicz i jego goście
Patryk Kuniszewicz i jego goście Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Już dzisiaj, podczas warsztatów Young Scienstist's Toolbox, będziemy uczyć praktycznych umiejętności pisania i czytania artykułów naukowych. Chcemy, by studenci i licealiści robili to profesjonalnie - mówi rozmówczyni Patryka Kuniszewicza. - Nauczymy się też prezentować, pokażemy, że prezentacja naukowa może być ciekawa i zabawna - dodaje.


Czwórka na IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gona be a scientist" fot. Patryk Kuniszewicz Czwórka na IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gona be a scientist" fot. Patryk Kuniszewicz

Nie ma co marnować czasu, czekać na ukończenie studiów. Warto by licealiści zaczęli prace naukowe już od pierwszych lat studów Magda Kowalczyk

Niemniej interesującym tematem warsztatów jest ten mówiący, jak dostać dofinansowanie do badań naukowych. Podczas sesji wykładowych jej uczestnicy dowiedzą się jakie programy stypendialne działają w Polsce i o które mogą się starać. Magdalena Barańska, współorganizatorka konferencji, przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego, podkreśla ogromne znaczenie STN na łódzkiej medycznej uczelni, jego zaangażowanie w konferencje, pomoc studentom, wspieranie ich już od 60 lat. 

Na IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" można skorzystać z Targów Kół. Szczególnie ciekawie prezentuje się stoisko Koła Kardiochirurgicznego. Anna Polańska, członkini organizacji, zaprasza na wszywanie zastawki w modelu. Zuzanna Nowicka, odpowiedzialna Young Scienstist's Toolbox, podkreśla znaczenie znajomości narzędzi niezbędnych młodym badaczom, w które można wyposażyć się na warsztatach. Julia Wawrzyniak zaś, studentka biotechnologii medycznej, zdradza, że Uniwersytet Medyczny to nie tylko wydział lekarski, a praca biotechnologa to nasza przyszłość. Czego dowiemy się podczas łódzkiej konferencji? Czy dowiemy się jak pojechać na staż w Indiach i o czym marzy każdy student biotechnologii? O tym w nagraniu audycji "Stacja Nauka" prosto z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

W załączonym dźwięku można wysłuchać również "Ekspresu naukowego" Mateusza Kulika. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość:  Magda Kowalczyk (organizatorka konferencji "I’m gonna be a scientist"), Magda Barańska (przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego, organizatorka konferencji), Anna Polańska (Koło Kardiochirurgiczne), Zuzanna Nowicka (studentka piątego roku lekarskiego, organizatorka warsztatów Young Scienstist's Toolbox), Julia Wawrzyniak (studentka biotechnologii medycznej)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 12.09

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medyczny nobel to tylko kwestia czasu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 18:00
Ma niecałe dwadzieścia lat, a już namieszała w dziedzinie medycyny. Żaden naukowiec jeszcze tego nie uczynił, a jej się udało. Gość Czwórki, Magdalena Barańska odkryła mutację chromosomu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy gdybyś mówił po szwedzku, myślałbyś inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:56
Wszyscy mieszkańcy Ziemi używają łącznie ok. 7000 języków, a każdy z systemów lingwistycznych jest inny. Czy to oznacza, że różnimy się także sposobem myślenia?
rozwiń zwiń