X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matematyka, nowe technologie i skalowanie. Jak projektować dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 14:22
6. Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków OSKA 2019 skupia studentów-pasjonatów podejmujących tematy ściśle związane z akustyką i jest jedynym tego typu wydarzeniem w skali kraju.
Audio
  • OSKA 2019. Jak zaprojektować dźwięk? (Stacja nauka/Czwórka)
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Konferencja organizowana jest przez studentów koła Naukowego Akustyki Architektonicznej w AGH, przy współpracy ze Studenckim Kołem Akustyków  z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
- OSKA to konferencja naukowa, która skupia pasjonatów akustyki - mówił organizator Kamil Piotrowski. - Jest miejscem, w którym studenci mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. W tracie 6. odsłony postanowiliśmy się zająć tematami ze świata nowych technologii związanych z muzyką, rejestracją dźwięku i jej reprodukcją. Ku naszemu zaskoczeniu zgłoszono bardzo dużo kreatywnych projektów - relacjonował.
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
W ramach konferencji poruszano tematy związane m.in. z ambisonią, rozmawialiśmy o tym, czy z pomocą mini-makiety można zaprojektować akustykę sal koncertowych, czy możliwe jest rozproszenie dźwięku w pomieszczeniu w taki sposób, by w każdym miejscu był tak samo dobrze słyszalny i które tkaniny najlepiej tłumią dźwięk.
W jaki sposób nowe technologie będzie można wykorzystać do tworzenia nowej jakości formatów akustycznych? O tym w rozmowach z gośćmi Patryka Kuniszewicza.
***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Aleksandra Majchrzak (współorganizatorka konferencji, doktorantka AGH), Teresa Makuch (z AGH w Krakowie), Kamil Piotrowski (współogranizator konferencji), Łukasz Mendel, Tomasz Oparka (przedstawiciele firmy wyposażającej wystąpienia sceniczne)

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 12.37

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dłuższa ciąża, lepsze życie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:20
Ludzka ciąża trwa za krótko - do takiego wniosku doszli naukowcy. A my z dr Magdaleną Babiszewską sprawdzamy, czy mają  rację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasza" muzyka zwiększa produktywność

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 14:00
Wielu z nas wybiera słuchawki i ulubioną muzykę, by odciąć się od hałasów i dźwięków dobiegających z zewnątrz. Muzyka usprawnia mózg, poprawia krążenie, wpływa na nasza podświadomość i zwiększa naszą produktywność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy z Łodzi projektują mikroczujniki do badania żywności

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:25
Nawet jeśli staramy się czytać składy produktów spożywczych na opakowaniach, często i tak nie wiemy jakie szkodliwe mogą być substancje, które się tam znajdują. Jednymi z nich są aminy biogenne, które w nadmiernej ilości mogą powodować rozwój nowotworów.
rozwiń zwiń