Gdy lekcje zawodzą - skorzystaj z POJSa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 14:54
- Nasze lekcje informatyki nie były rozwijające - mówią zgodnie Maciej Zygmunt i Kuba Patałuch, uczniowie wrocławskiego liceum. - Sami postanowiliśmy pomóc młodym stawiać pierwsze kroki w programowaniu - dodaje. 
Audio
  • Maciej Zygmunt i Kuba Patałuch opowiadają o Polish Online Judge System (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu założyli platformę edukacyjną: Polish Online Judge System (POJS). 

- Platforma ma na celu umożliwienie programowania przez młodych ludzi i nie tylko, pomoc w rozwiązywaniu zadań algorytmicznych, ale może być wykorzystana też do nauki programowania - mówi Maciej Zygmunt. - Obecnie obsługujemy 4 języki programowania - dodaje. 

Już 2017 roku powstała pierwsza wersja systemu POJS, ale nie była udostępniona. - Właściwa wystartowała w styczniu 2019 roku - mówią młodzi programiści. - Dziś pracuje przy niej 5 osób. Z platformy można korzystać indywidualnie i całymi klasami - dodaje. 

Licealiści podkreślają, że informatyka łączy matematykę, fizykę, programowanie i logiczne myślenie, uważają, że dzięki temu POJS pomoże nawet tym, którzy swojej przyszłości z programowaniem nie łączą. 

Jaki jest długodystansowy cel powstania POJSa? Jak wygląda współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim? I jak platforma będzie rozwijana? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Nauka". 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Maciej Zygmunt, Kuba Patałuch (uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, współtwórcy platformy Polish Online Judge System)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 12.31

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki komputer do pracy, a jaki do grania?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:07
Podobno mniej więcej co dwa lata komputery stają się coraz szybsze i mocniejsze. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Rozpoczyna się rok szkolny i akademicki, a to właśnie wtedy zwykle decydujemy się na kupno nowego sprzętu. Jak wybrać ten odpowiedni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W drodze po Studenckiego Nobla 2019

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 15:05
Niezależne Zrzeszenie Studentów poszukuje najlepszych studentów w Polsce. Wystartowały zgłoszenia do Studenckiego Nobla 2019. 
rozwiń zwiń