X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wakacyjne warsztaty muzyczne. Flower-power w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 20:30
- Jestem chyba w najgorętszym miejscu w Polsce. W cieniu termometry pokazują ponad 30 stopni, upalnie jest też za sprawą atmosfery - mówił Patryk Kuniszewicz, który z żółtym mikrofomem Czwórki odwiedził Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.
Audio
  • Miejskie warsztaty muzyczne. Festiwal Woodstock dla mieszkańców Stalowej Woli (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

To w tym miejscu pod koniec sierpnia odbywają się warsztaty muzyczne na wielką skalę. Znaleźliśmy tu amatorów gitary klasycznej, harmonijki, gitary basowej, perkusji i wielu innych instrumentów. W ramach warsztatów znalazło się też miejsce dla wyjątkowo uzdolnionych młodych wokalistów.

Warsztaty muzyczne w Stalowej Woli Warsztaty muzyczne w Stalowej Woli

Jak mówił dyrektor instytucji, założeniem było trwałe wpisanie tradycji warsztatów w życie artystyczne Stalowej Woli. I jak szybko można się przekonać stworzyli niezwykłą atmosferę, skupiającą młodych ludzi pragnących poznać tajniki gry na instrumentach muzycznych. - Cały dom kultury rozbrzmiewa muzyką - mówił dyrektor Marek Gruchota.

- To festiwal Woodstock dla mieszkańców Stalowej Woli z tą różnicą, że przed naszą sceną nie będzie błota - zapewniał Marek Raduli, dyrektor artystyczny imprezy

Warsztaty muzyczne w Stalowej Woli Warsztaty muzyczne w Stalowej Woli

Co z wydarzeniem mieli wspólnego Andrzej Zaucha, Krzysztof Zalewski, Elżbieta Zapendowska i Grażyna Łobaszewska? W jaki sposób tegoroczna odsłona nawiązywała do kultury hippie i czy mogliśmy się na nim poczuć jak na amerykańskim festiwalu Woodstock? O długiej tradycji warsztatów opowiadał dyretor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli Marek Gruchota.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Marek Gruchota (dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli); Marek Raduli (gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek zespołów: Budka Suflera, ΠR2, Banda i Wanda, Bajm, dyrektor artystyczny warsztatów)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 12.12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sonbird w trasie: jeszcze możemy na siebie patrzeć

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 09:06
- Bus jest fajnym miejscem do kumpelskich sytuacji. Dużo gadamy, słuchamy muzyki. To taki taki dom, z którego nie można uciec - śmieją się muzycy Sonbird.
rozwiń zwiń

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na koński włos i jelito. Jak brzmi muzyka góralska?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 11:21
Mówi się, że górale mają talent muzyczny we krwi, bo wspólne muzykowanie to tradycja, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Ale górale nie tylko grają, sami też robią swoje instrumenty.
rozwiń zwiń