X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co z tą Unią? Czy kryzys będzie się pogłębiał?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 17:15
Populizm, bezrobocie i brak sprawiedliwości społecznej - to trzy główne problemy, z którymi według Jeana-Claude'a Junckera boryka się obecnie Unia Europejska. Jak im zaradzić i co zrobić, żeby Unia ponownie zaczęła nas łączyć?
Audio
  • Zastanawiamy się nad przyszłością Unii Europejskiej (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Unia Europejska przechodzi przez liczne nakładające się na siebie kryzysy. Amerykański ekonomista Joseph Stieglitz twierdzi, że w tej sytuacji integrację należy pogłębiać na przykład uzupełniając konstrukcję strefy euro. Chodzi przede wszystkim o pomoc krajom biedniejszym przez bogatsze - przekonuje profesor Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. Także inni specjaliści podkreślają, że Unia Europejska powinna zrobić kilka zdecydowanych kroków do przodu w kierunku większej integracji, którą jednak społeczeństwa zmęczone nieustającym kryzysem coraz bardziej odrzucają. Jak doszło do tego paradoksu?

Zaproszony przez Czwórkę profesor UW podaje przykład Włochów, którzy raptem w ciągu pięciu lat zmienili swoje przekonania z euroentuzjastycznych na eurosceptyczne. Dlaczego tak bardzo zawiodła ich Unia i czy taka sytuacja może zdarzyć się w Polsce? Czy na wzrost naszego negatywnego stosunku do Europy może wpłynąć koniec unijnej pomocy finansowej? A może rozwiązaniem kryzysu jest "większa władza w europejskich stolicach"? W "Czacie Czwórki" nie tylko odpowiadaliśmy na te pytania, ale także "wróżyliśmy z fusów" snując różne scenariusze przyszłości Unii Europejskiej.      

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi:  Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Tomasz Grzegorz Grosse (profesor Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 15.09

jsz/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

10-lecie Polski w UE. Co udało się nam osiągnąć?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 12:00
1 maja mija 10 lat od akcesji Polski do Unii Europejskiej. Co się zmieniło? "Infrastruktura, orliki, biblioteki na obszarach wiejskich" - wymieniają słuchacze Czwórki. Inni cieszą się, że wciąż nie mamy europejskiej waluty. Wszyscy jednak przyznają zgodnie, że dziś nasz kraj wygląda już zupełnie inaczej niż w 2004 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co każdy powinien wiedzieć o ONZ?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 11:12
24 października przypada 70. Rocznica powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. - ONZ chodzi o pokój na świecie, wykorzenienie ubóstwa i koniec głodu - mówi Mariola Ratscha z tej instytucji.
rozwiń zwiń