Odczarowując Kolumbię. Co zwiedzić w kraju Márqueza?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 19:36
- Kolumbia jest bardzo różnorodna. Znajdziemy w niej piękne wybrzeża, tropikalną dżunglę, ale też Andy, których najwyższy szczyt ma aż pięć tysięcy metrów - opisywała w Czwórce podróżniczka Natalia Mileszek.  
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się do Kolumbii? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie podróżniczki Natalii Mileszek zrobione podczas pobytu w Kolumbii
Zdjęcie podróżniczki Natalii Mileszek zrobione podczas pobytu w Kolumbii Foto: Natalia Mileszek

Kolumbia z podręczników do historii to zakątek przeklęty - od czasów kolonizatorów i niewolnictwa, poprzez narkobiznes i wojnę domową. - Jak w dużej części Ameryki Południowej, panuje tam spore rozwarstwienie społeczne. Jest mała grupa bardzo bogatych ludzi, duża część społeczeństwa żyje w ubóstwie, a klasa średnia dopiero się tam tworzy - wyjaśniała Natalia Mileszek. - Oczywiście produkcja narkotyków ma tam miejscem, ale nie jest prawdą, że kartele rządzą państwem - dodała.

Natalia Mileszek Kolumbijczycy mają dużo ciekawych tradycji żywieniowych. Uwielbiają łączyć słone i słodkie smaki

Kolumbia z pięciotygodniowej podróży Natalii Mileszek to miejsce inspirujące. To góry i ocean, ogromne nowoczesne miasta, jak leżąca na wysokości prawie 2700 metrów nad poziomem morza Bogota i zapomniane przez świat wioski. To też karnawał w trzech różnych częściach kraju - w każdym miejscu inny i zaskakujący. - Karnawał jest tradycją przeniesioną tam z Hiszpanii. Odwiedziłam trzy różne, a najbardziej w pamięć mi zapadł Karnawał Czarnych i Białych w miejscowości Pasto - opowiadała zaproszona podróżniczka.

Jak on wygląda, jaka jest kolumbijska kuchnia, jakich Polaków znają Kolumbijczycy oraz co warto wiedzieć przed zapuszczeniem się w tamte rejony - tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Natalia Mileszek (podróżniczka)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 16.05

jsz/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróż po Wietnamie. Kontrasty i podobieństwa

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 19:30
Kiedy znajdujesz się po drugiej stronie kuli ziemskiej, możesz spodziewać się szoku kulturowego. Po jakimś czasie jednak zaczynasz zauważać też podobieństwa z krajem macierzystym. Tego doświadczyli Rafał Socha i Kajetan Łukomski w Wietnamie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fatima. "W tym roku tam prowadzą wszystkie drogi"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:30
Sto lat temu Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie pasącym stado owiec, w parafii Fatima, objawiła się Matka Boża. Dziś jest to jedno z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na świecie.
rozwiń zwiń