Auta elektryczne. Przyszłość polskiej motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:38
Temat rozwoju elektromobilności powraca, gdy smog przeszkadza nam w funkcjonowaniu. Na razie jednak Polska raczkuje, jeżeli chodzi o auta elektryczne: jest ich w naszym kraju około 2 tysięcy, podczas, gdy Norwegowie korzystają ze 150 tysięcy tego typu aut.
Audio
  • Czy Polska zostanie zagłębiem elektromobilności? (Czat Czwórki)
Samochodom elektrycznym stacje paliw właściwie do ładowania nie będą potrzebne. Chyba, że te włączą się w budowę infrastruktury do ładowania pojazdów.
Samochodom elektrycznym stacje paliw właściwie do ładowania nie będą potrzebne. Chyba, że te włączą się w budowę infrastruktury do ładowania pojazdów. Foto: Pixabay

samochody elektryczne ekologia 1200.jpg
Samochody elektryczne. Będzie bardziej eko?

Jak przekonują eksperci Czwórki - warto zadać sobie pytanie, dlaczego w ogóle elektromobilność jest nam potrzebna? - Norma emisji spalin wymusza na producentach znalezienie takiego rozwiązania, które ograniczy tę emisję - mówili goście Piotra Firana. - Auta elektryczne są niezbędne, by zacząć myśleć o innej wizji miasta. Chodzi o to, by odblokować miejskie ulice, by było ciszej, bardziej ekologicznie.

Jakie są bariery dla elektromobilności w Polsce i czy możliwe jest, by do 2025 roku na naszych drogach pojawiło się milion samochodów elektrycznych? O tym dyskutowaliśmy w Czwórce. Rozmawialiśmy także o polskim aucie o napędzie elektrycznym. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Robert Grudziński (fundacja Nasza Energia), inż. Andrzej Szałek (ekspert nowych technologii motoryzacyjnych)

Data emisji: 12.11.2017

Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Elektromobilność na drogach. Czy jest realna?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:26
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma ambitny plan wprowadzenia na nasze drogi około miliona samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat. Czy nowa, elektryczna motoryzacja ma szanse na rozwój w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od odpadu do surowca. Rewolucja śmieciowa jest nieunikniona

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 21:11
- W światowej gospodarce zaczyna brakować łatwo dostępnych surowców, więc albo możemy nadal wywalać wszystko, a produkty będą coraz droższe, albo wykorzystywać wtórnie odpady - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda "na zderzaku", czyli "typowy polski kierowca" na drodze

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:57
Kodeks drogowy nakazuje kierującemu utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. W praktyce osoba jeżdżąca "na zderzaku" pozostaje w Polsce bezkarna, dopóki nie dojdzie do kolizji.
rozwiń zwiń