X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie kończą się granice naszej tolerancji?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 17:38
Początkowe blokowanie Marszu Równości, odwołany Marsz Niepodległości, dyskusja na temat tego, czy w szkołach powinny odbywać się tzw. tęczowe piątki. Czy manifestowanie poglądów musi prowadzić do podziałów?
Audio
  • Czy w Polsce jest odpowiednia przestrzeń do wyrażania poglądów? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Dla Kampanii Przeciw Homofobii bardzo ważny był głos wielu młodych ludzi, którzy pokazali, że nie zgadzają się na ograniczanie ich wolności do ekspresji wyrażania własnych poglądów – mówiła w odniesieniu do akcji "Tęczowy piątek w szkołach” - mówiła Joanna Skonieczna. - Naszym celem nie było manifestowanie określonego stanowiska. Chcieliśmy pokazać, że szkoły w Polsce są bezpiecznym miejscem niezależnie od orientacji - wyjaśniała.

- Niedawne przykłady prób blokowania Marszu Równości i Niepodległości są dobrym przykładem na to, jak dobrze działają w Polsce sądy - zwracał uwagę Filip Pazderski z Instytutu ds. Publicznych. - Stoją na straży wolności konstytucyjnych, w obronie wolności wyrażania poglądów. Mamy system sądowy, który dobrze chroni obywateli - wskazywał. 

Adam Kuczyński - radca prawny i współpracownik Stowarzyszenia "Nigdy Więcej" wyjaśniał w jaki sposób wolność do wyrażania poglądów jest chroniona przez prawo i w jakich przypadkach to prawo może zostać uchylone. - Wszystko zależy od interpretacji prawa. Dla egzekwujących prawo ważne powinno być zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa i zwalczanie promowania wartości uznanych za powszechnie szkodliwe - tłumaczył. 

Gdzie są granice naszej tolerancji? Czy potrafimy zaakceptować inność? Jaka jest rola sądów w możliwości manifestowania poglądów obywateli? Czy władza publiczna może zakazać demonstacji? Czy w Polsce jest odpowiednia przestrzeń do wyrażania poglądów? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Joanna Skonieczna (Kampania Przeciw Homofobii), Filip Pazderski (Instytut ds. Publicznych), mec. Adam Kuczyński (radca prawny, współpracownik Stowarzyszenia "Nigdy Więcej")

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 15.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepodległa w sieci. Aplikacje historyczne, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 17:50
Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dominika Klimek postanowiła sprawdzić, gdzie w sieci możemy nauczyć się historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Druciarek, Matylda Kozakiewicz: prace domowe to obowiązek obojga rodziców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:30
Sprzątanie to jedna z głównych przyczyn kłótni w związku. Statystycznie kobiety poświęcają na obowiązki domowe dwa razy więcej czasu niż mężczyźni. 
rozwiń zwiń