X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świąteczna pomoc. Jak wspierać innych mądrze?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:37
Święta to czas, w którym Polakom łatwiej otwierają się serca i portfele. Pomaganie najczęściej jest działaniem spontanicznym, robimy to pod wpływem impulsu. Czy to słuszne podejście?
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Yuliya Yesina/Shutterstock.com

Najpopularniejszą formą działalności dobroczynnej jest wrzucanie pieniędzy do "puszki" ustawionej przy kasie w sklepie. Najchętniej wspieramy pokrzywdzone przez los dzieci, a tymczasem potrzebujących jest więcej - to na przykład zwierzęta ze schronisk, czy osoby bezdomne. Coraz częściej pojawiają się też proszący o wsparcie w sfinansowaniu biletu na przejazd do domu, wakacji, a nawet piwa. Decyzja wspierających jest szybka - wrzucamy pieniądze do puszki, i wracamy do swoich spraw. Jak pomagać, żeby miało to sens? Co nam daje udzielanie wsparcia innym? O tym w pierwszej godzinie audycji. 

W kolejnej części porozmawiamy z podróżniczką i dziennikarką Olivią Drost, która spędziła rok na stypendium Darmasiswa i mieszkała w Dżakarcie. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach. Sprawdzimy też, kto i w jaki sposób, a także jak długo przygotowuje świąteczne witryny sklepowe. Czy w Polsce działają już profesjonalni "visual merchendiserzy"?

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (11.12) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre uczynki po polsku. Jak pomagamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:00
- Myślę, że powinniśmy odróżnić dobro od poświęcenia. Kiedy dobro płynie z nam samych nie jest obciążeniem. Wtedy jest to przyjemność zarówno dla nas, jak i dla osoby, której pomagamy - wyjaśniał dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po życiu. Jak stworzyć swoją historię na nowo?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 13:00
Opuszczając zakład karny obawiają się, czy dadzą sobie radę na wolności i podołają wyzwaniom, jakie postawi przed nim świat, który często zamiast wspierać - stygmatyzuje.
rozwiń zwiń