X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zapobiegać przemocy w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 18:49
W ciągu ostatnich lat liczba przypadków agresji w szkołach podstawowych wzrosła o ponad połowę. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku było prawie 2,5 tysiąca zgłoszonych przypadków agresji wśród najmłodszych uczniów. Czy mamy do czynienia z eskalacją agresji w szkołach? 
Audio
  • Jak radzić sobie z agresją w szkołach? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com

- W niektórych szkołach nadal pokutuje system wychowawczy sprzed trzydziestu lat, a istnieją przecież techniki, które pozwalają na pozbycie się napięcia, uczą odpowiednich umiejętności społecznych - wyjaśniał Mateusz Puchowski z Warszawskiej Grupy Psychologicznej. - Dużą rolę odgrywa tu szkoła, która powinna uczyć zachowań asertywnych i wyraźnego stawiania granic. Rozpoznawania przemocy - przekonywał.

- Ważne jest również używanie odpowiedniej nomenklatury. Większość prześladowanych nie chce myśleć o sobie, jako o ofierze, nie chcemy też kogoś, u kogo w młodym wieku szukamy akceptacji nazywać sprawcą. To w pewnym stopniu zdejmowanie ciężaru odpowiedzialności z osoby, która wyrządza nam krzywdę. Musimy nazywać rzeczy takimi, jakie są - dodawał Michał Maciejak z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych.

Jak rozpoznać zachowania agresywne i z czego one wynikają? Jak uczyć dzieci, jak sobie z nią radzić? Czy edukacji na ten temat w równym stopniu potrzebują dzieci, ich rodzice i nauczyciele? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Elżbieta Stalecka (Ośrodek Rozwoju Edukacji - Wydział Wychowania i Profilaktyki); Mateusz Puchowski (Warszawska Grupa Psychologiczna); Michał Maciejak (Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 15.11

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz empatii, nie pozwalaj na hejt

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 16:00
Wyzwiska, wyśmiewanie, ordynarne zaczepki - popularne są szczególnie w gimnazjach. Jak walczyć z mową nienawiści? Podpowiadali eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajęcia pozalekcyjne - "tu potrzebna jest pigułka zdrowego rozsądku"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:00
Akademia Młodego Managera dla dzieci od 6 do 12 lat, programowanie, kurs mnemotechniki, robotyka. To tylko niektóre propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci i nastolatków. Jak wybrać mądrze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc zawsze jest przemocą. Może dosięgnąć każdego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:00
- Według statystyk to kobiety są najczęściej ofiaramy przemocy - mówi psycholog Iwona Byśkiniewicz. - Jednak profil ofiary zaczyna się zmieniać, bo są to także dzieci, ale też mężczyźni, wobec których przemoc jest coraz częstsza - dodaje. 
rozwiń zwiń