X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska będzie cyfrową potęgą w Europie? "Mamy spore szanse"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:39
Krajowy rynek gier rozwija się w tempie kilkunastu procent rocznie. Pod względem sprzedaży Polska zajmuje 23. pozycję na świecie, ale rodzime studia i producenci gier coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję na globalnym rynku.
Audio
  • Kondycja i przyszłość polskich gier komputerowych (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

- Wyrastamy na potentata, choć ciągle nim nie jesteśmy. Ale mamy warunki, by to osiągnąć – mówił Rafał Kuczyński. A jak tłumaczył Tomasz Miecznikowski, są ku temu dwie główne przyczyny. – Koszty produkcji są u nas niższe niż na przykład w USA i Europie Zachodniej. Poza tym mamy wyjątkowo kreatywnych i utalentowanych programistów, którzy są w stanie to dobrze zrobić – tłumaczył ekspert.

W naszych produkcjach przebija się przywiązanie do kultury słowiańskiej, ale widać w nich także nasze podejście do wojny. Dzięki trudnej historii w każdej z naszych gier widać jakąś część polskości T. Miecznikowski, R. Kuczyński

Jakie szanse mamy w grafice komputerowej? I gdzie jeszcze są mocne, a gdzie słabe punkty polskich produkcji? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. O historii i lata zmian w polskim rynku gier rozmawialiśmy także z Łukaszem "Jeffrejem" Chmielem, autorem Czwórkowej audycji "Strefa gamingu".

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Gość: Tomasz Miecznikowski (z agencji Lifetube.pl), Rafał Kuczyński (z agencji PurePC.pl)

Data emisji: 13.03.2019 

Godzina emisji: 15.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska myśl techniczna. Mamy klimat dla innowacyjności?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 19:50
Projektor filmowy, kamizelka kuloodporna, hologram czy lampa naftowa - łączy je to, że zostały wynalezione przez Polaków. Niedawno zaś świat obiegła wiadomość o kolejnym projekcie polskiego naukowca: dr Rafał Dylewski z Politechniki Warszawskiej skonstruował B-Droida, czyli sztuczną pszczołę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienie od gier jednostką chorobową?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 17:56
Fakt, że uzależnienie od gier komputerowych znajdzie się na liście chorób psychicznych oznacza, że stanie się ono "stanem zdrowia", a lekarze czy firmy ubezpieczeniowe mogą je brać pod uwagę w ocenie kondycji swoich klientów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy świadkami epidemii cukrzycy?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 16:20
Polska jest na czwartym miejscu na świecie pod względem częstości występowania stanu przedcukrzycowego. Jeśli nie zaczniemy temu przeciwdziałać, za kilka lat znajdziemy się na miejscu pierwszym - ostrzega Światowa Federacja Diabetologiczna.
rozwiń zwiń