X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W cztery oczy z... masztalerzem. Na czym polega jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:47
Masztalerz to osoba zajmująca się końmi w stadninach, starszy stajenny pełniący nadzór nad personelem i powierzonymi zwierzętami. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: freephotos/pixabay

Dawniej do jego obowiązków należało ujeżdżanie młodych koni, dziś kompleksowo opiekuje się całym stadem. Do tej pory można spotkać stajennych, którzy urodzili się w rodzinie hodowców i tej profesji poświęcili całe swoje życie. 

Reporterka Czwórki Weronika Puszkar wybrała się do warszawskiej stajni "Pociecha", żeby przyjrzeć się pracy masztalerza. - Koń musi jeść w ciszy. To zwierzęta, które bardzo cenią sobie własną przestrzeń, a my powinniśmy to uszanować - instruował stajenny. - To zwierzęta, które potrafią się z nami komunikować, o ile potrafimy odczytać ich mowę ciała - wyjaśniał.

Marek Pancewicz i Wojciech Bechta z warszawskiej stajni "Pociecha" oprowadzili nas po stadninie opowiadając o swojej pracy. W materiale zdradzają m.in. co znajduje się w siodlarni, dlaczego czyszczenie konia nie służy wyłącznie higienie i czego przy tej czynności możemy dowiedzieć się o jego zdrowiu, a także w jaki sposób konie komunikują się między sobą. Początkującym jeźdźcom podpowiedzieli, z której strony prowadzi się konia i zakłada siodło i jak we właściwy sposób utrzymać się w siodle. Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Marek Pancewicz, Wojciech Bechta z warszawskiej stajni "Pociecha"

Data emisji: 22.03.2019 

Godzina emisji: 16.09

ac/kul                                                                                                                                                                                   


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współczesne ojcostwo. "To rola, w której nikt nie może nas zastąpić”

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:12
- W naszej kulturze bardzo długo ojciec był zupełnie nieobecny w wychowaniu dziecka. Dopiero od niedawna męskim stało się mówienie o emocjach, otwieranie się na partnerkę i dziecko - mówił Kamil Pawelski, rodzic, muzyk i bloger. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - jubiler. Czy piękno może się opatrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 16:57
Złoto, srebro, kamienie szlachetne - wszystko to jubiler musi umieć obrobić z chirurgiczną precyzją. Jak z jego perspektywy wygląda praca z pięknymi przedmiotami i czy piękno może się opatrzeć?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość mediów społecznościowych, a prywatność

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:59
Media społecznościowe wiedzą o nas wiele, czasami więcej niż rodzina. Czy potrzebujemy nadzoru prawnego nad mediami społecznościowymi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenne przesilenie czy zwykła wymówka?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 20:17
Zmęczenie, senność, bóle głowy, brak motywacji do działania – to objawy, które o tej porze roku najczęściej składamy na karb przesilenia wiosennego. Czy słusznie? 
rozwiń zwiń