Jachtostop. Jak "złapać okazję" na oceanie?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 22:08
Po skończeniu studiów Marek Kramarczyk nie poszedł do dobrze płatnej pracy, tylko wyruszył w jachtostopową podróż przez Atlantyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

Jak mu się to udało bez żeglarskiego przygotowania? Czym zajmował się na jachcie? Dokąd udało mu się dotrzeć - o tym podróżnik opowie po godz. 16.00.

W pierwszej godzinie audycji porozmawiamy o przyszłości młodych lekarzy. Medycyna to jeden z nielicznych kierunków, który nadal kojarzy się z prestiżem. Dostać się jest bardzo trudno, niełatwo te studia też skończyć. Egzaminy, praktyki i specjalizacja już po ukończeniu studiów sprawiają, że do końca docierają tylko najlepsi. A potem trudności nadal nie brakuje. Lekarze rezydenci pracują dużo, a zarabiają niewiele. Zanim ich sytuacja finansowa się ustabilizuje, muszą przejść przez lata specjalizacji, a potem zdać trudny egzamin dopuszczający ich do wykonywania zawodu. Dlatego coraz częściej młodzi lekarze wyjeżdżają za granicę, licząc na lepszy start. 

***

Na audycję z cyklu "Czat Czwórki" w poniedziałek (27.05) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże edukacja
Czytaj także

Studia w Hong Kongu to przygoda życia?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 10:00
W najbliższej audycji Katarzyny Kornet polecimy na studia aż do Hong Kongu i sprawdzimy, jak wygląda "od kuchni" życie tamtejszych żaków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
rozwiń zwiń