X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Brexit jest nadal realnym scenariuszem?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:20
W tej brytyjskiej telenoweli można się pogubić: czy, kiedy i jakiego Brexitu możemy się spodziewać? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Czy referendum zostanie powtórzone i nie dojdzie do wyjścia z Unii Europejskiej? 31 października minął kolejny termin Brexitu, ale premier Boris Johnson już zgodził się na kolejne przesunięcie wyjścia. 

Zapowiedział jednocześnie, że rząd Wielkiej Brytanii nie planuje kolejnych opóźnień, a Zjednoczone Królestwo opuści UE do końca stycznia 2020 roku. Nowa data, na którą oficjalnie zgodziło się już 27 krajów członkowskich, to 31 stycznia. Wcześniej, 12 grudnia, mają się odbyć przedterminowe wybory.

- Sytuacja prawdopodobnie będzie ważyła się do samego końca - komentował dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - W Wielkiej Brytanii głosy zdobywa się większością zwykłą, co oznacza, że kandydat musi mieć silne wsparcie u lokalnych wyborców, a sondaże mówią o poparciu ogólnokrajowym. Na ich podstawie ciężko określić, kto w tych wyborach będzie miał realną przewagę - mówił ekspert. 

System SMD (brytyjskie JOW-y), jednomandatowe okręgi wyborcze sprawiają, że sondażowe poparcie nie przekłada się na ostateczny wynik wyborów. W tej chwili sytuacja partii konserwatywnej wygląda bardzo dobrze, jednak Artur Wróblewski z Katedry Międzynarodowych Stosunków Politycznych z Uczelni Łazarskiego zwracał uwagę na sytuację, która już niedługo może poważnie zagrozić pozycji partii zwolenników Brexitu.

Co to za rozwiązanie? Czy rząd Borisa Johnsona uzyska większość, a nowy parlament zatwierdzi umowę urzędującego obecnie premiera? Cz Wielkiej Brytanii opłaca się Brexit? Więcej na ten temat w rozmowie z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Artur Wróblewski (Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit - szansa dla Polski czy zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 18:56
Już nie 28, a 27 krajów będzie liczyć Unia Europejska. Po raz pierwszy w jej historii jeden z członkowskich krajów zdecydował się opuścić wspólnotę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy produkty w Polsce są niższej jakości niż ich zachodnie odpowiedniki?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 17:02
Towary spożywcze sprzedawane pod tą samą marką w zależności od kraju mogą mieć inny skład. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy studenci po Brexicie. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 18:29
Rząd Teresy May do poniedziałku ma przedstawić dalsze kroki w sprawie Brexitu. Wszystko w związku z ostatnim odrzuceniem przez parlament propozycji umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Czy wyjście Brytyjczyków ze wspólnoty będzie miało wpływ na mieszkających na Wyspach Polaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro w Polsce. Czy czeka nas zmiana waluty?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:42
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Pollster wynika, że aż 65% Polaków nie chce wprowadzenia euro. Większość badanych uważa, że wspólna waluta doprowadzi do wzrostu cen.
rozwiń zwiń