X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto dla młodych. "Myślenie strategiczne o tej grupie nie jest powszechne"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 19:53
Dlaczego jedne miasta przyciągają młodych ludzi, a z innych uciekają? Co jest dla nich ważne w przestrzeni miejskiej?
Audio
  • W jakich miastach chcą żyć młodzi ludzie? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W rankingu miast najatrakcyjniejszych dla młodych ludzi zwyciężyła Warszawa, na drugim miejscu uplasował się Rzeszów, na trzecim - Katowice. Ranking Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana obejmował takie zagadnienia jak edukacja, rynek pracy, oferty kulturalne i otwartość na nowych mieszkańców czy infrastrukturę. 

- Czynnikiem, który zaważył na zwycięstwie Warszawy był aspekt ekonomiczny - mówiła Iga Kamocka z Fundacji Schumana. A kryteriów, jakie musiało spełnić miasto, było bardzo dużo. - Przyjęliśmy ponad 40 mierników podzielonych na siedem kategorii. Chcieliśmy, aby raport uwzględniał potrzeby możliwie największej grupy młodych ludzi - wyjaśniała autorka badań. 

Z raportu wynika, że polskie miasta nie są dostosowane do potrzeb młodych. Zaledwie dwa uzyskały ponad połowę możliwych punktów, aż 28 miast nie przekroczyło progu 30 punktów na 100 możliwych. - Przed nami dużo do zrobienia. Powinniśmy zastanowić się nad realną strategią działania, stworzeniu przyjaznej polityki młodzieżowej - komentowały ekspertki. 

W jakich miastach chcą dziś żyć młodzi ludzie? O wynikach raportu rozmawialiśmy z jego autorką Igą Kamocką z Fundacji Schumana oraz Moniką Helak z Polityki Insight. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Iga Kamocka (Polska Fundacja im. Roberta Schumana), Monika Helak (Polityka Insight)

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieprzyjazne polskie miasta, a w Danii ludzkie korki

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 18:01
- Miasta w naszym kraju są trochę nieprzyjazne, bo projektowaliśmy je z innymi założeniami - mówi Radek Gajda, architekt, urbanista. - Zwłaszcza te rozbudowywane, czy jak Warszawa odbudowywane, w latach 60. czy 70. XX wieku - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto przyszłości. Nie będzie w nim samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:10
Wiceminister środowiska Paweł Sałek uważa, że strefy ograniczonego wjazdu są konieczne, by chronić płuca Polaków przed rakotwórczymi pyłami. W godzinach szczytu stężenia tych substancji kilkukrotnie przewyższają dopuszczalne normy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Youth and Tolerant". Program, który uczy tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:55
Projekt "Youth and Tolerant" jest inicjatywą międzynarodową organizowaną przez Stowarzyszenie Youth Human Impact. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej tolerancji i jej właściwej interpretacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak walczyć z wtórnym analfabetyzmem?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:38
Według badań PISA i OECD 40 procent Polaków nie rozumie tego, co czyta. Kolejnych 30 procent rozumie czytane treści tylko w niewielkim stopniu. Problemem staje się analfabetyzm wtórny. 
rozwiń zwiń