X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Społeczeństwo bezdotykowe. Czym to grozi?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 21:20
Staliśmy się społeczeństwem praktycznie bezdotykowym. Potrzebę kontaktu fizycznego zaspokajamy w gronie najbliżej rodziny lub w romantycznych relacjach – jeśli je mamy. Jakimi konsekwencjami grozi brak dotyku?
Audio
Fragment fresku Stworzenie Adama Michała Anioła
Fragment fresku "Stworzenie Adama" Michała AniołaFoto: Andres Nassar/Pixabay

Zmieniają się nasze rytuały i przyzwyczajenia. Coraz łatwiej na zrezygnować z kontaktu z drugim człowiekiem Hanna Kalinowska

Dotyku potrzebujemy od chwili narodzin

Jak ważny jest dla człowieka dotyk? Jak mówiła Renata Pająkowska-Rożen terapeutka z Inner Garden jest kluczowy, szczególnie w pierwszych dniach naszego życia. – Pierwsze, co powinien odczuć noworodek, to dotyk matki. Towarzyszy nam przez całe życie, nasze zapotrzebowanie na niego nie maleje. – To zmysł, który rozwija się najwcześniej, bo już w siódmym miesiącu życia płodowego – dodawała Hanna Kalinowska z Przytulanie.pl.

Cztery uściski dziennie by przeżyć

Zdaniem amerykańskiej psychoterapeutki Virginii Satir, "by przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie, by zachować zdrowie ośmiu, by dobrze się rozwijać – dwunastu". Tymczasem media społecznościowe sprawiły, że bezpośredniego kontaktu na co dzień mamy coraz mniej. Czy stajemy się społeczeństwem bezdotykowym?

- Dotyk jest przedłużeniem innych zmysłów. Dzięki niemu osoba niewidoma lub niesłysząca może funkcjonować. Zmienia się nasz styl życia, ale nie potrzeby. Przez całe życie potrzebujemy bliskości i dotyku – przekonywały ekspertki.

Do czego może prowadzić brak dotyku? Jakie zachowania utrwala w nas wychowanie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Hanna Kalinowska (Przytulanie.pl), Renata Pająkowska-Rożen (terapeutka, Inner Garden)

Data emisji: 13.11.2019

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieświadomy podwójny gaz, czyli odurzeni kierowcy za kółkiem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:30
Aż 30 proc. polskich kierowców przyznaje, że mogło świadomie lub nieświadomie prowadzić samochód, mając we krwi powyżej 0,2 promila alkoholu - wynika z najnowszych badań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różnorodność w Polsce? Powoli, ale jest oswajana

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 17:00
W XX-leciu międzywojennym Polacy stanowili ok. 70 proc. mieszkańców naszego kraju, dziś jest to ok. 97 proc. Czy Polska jest zatem różnorodna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje pozorne. Co jest przyczyną współczesnej samotności?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 19:33
Hikikomori – tak w Japonii nazywa się zjawisko wycofywania się z życia, utraty potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych, utrzymywania relacji, a nawet – wychodzenia z domu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inżynier przestrzeni. Sprawia, że do pracy przychodzisz z przyjemnością

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:24
- Projektując przestrzeń biurową na początku trzeba skupić się na celu. Pomyśleć, czemu ta przestrzeń ma służyć i co dać jej użytkownikowi – mówiła Diana Pakulska-Okraska, inżynier projektująca miejsca pracy, założycielka Eclipse Project.
rozwiń zwiń