X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strach przed porażką. Czy jesteśmy społeczeństwem skazanym na sukces?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 22:04
Żyjemy w społeczeństwie nastawionym na ciągłe odnoszenie sukcesu. Wygląda na to, że zapomnieliśmy, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem.
Audio
  • Pracownik idealny czyli jaki? Jesteśmy skazani na sukces? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

businessman  wypalenie zawodowe biznes depresja smutek praca 1200.jpg
Korea Południowa chce walczyć z kultem sukcesu

Porażka jest częścią naszego życia. W Korei Południowej kult sukcesu jest tak duży, że zaczęto tam promować życiowe niepowodzenia. W zeszłym roku w Seulu odbyło się fail expo, które podejmowało tematy, z którymi stykają się właściciele firm i młode osoby, dopiero wchodzące na rynek pracy. 

Organizator "Nocy Porażki", która na początku miała na charakter rozrywkowy mówił, że temat, którym postanowił się zająć kilka lat temu okazał się dużo poważniejszy niż mogłoby się wydawać. - Chcemy pokazać, że powinniśmy nauczyć się czerpania nauki z porażek - tłumaczył Jarosław Łojewski założyciel fundacji Dobra Porażka. - Ta wiedza pomaga unikać błędów, uczy żyć ze świadomością, że coś nam się nie udało - mówił gość Czwórki.

shutterstock praca balans dokumenty kobieta spokój 1200.jpg
Work life balance - równowaga między pracą a domem

Psycholog Joanna Chmura dodawała, że zmiana w myśleniu o porażkach odbywa się na poziomie pokoleń. - Starsze pokolenie traktowało porażkę jak coś, co należy ukrywać, a nawet się wstydzić, dopiero ich dzieci nauczyły się rozumieć czego na podstawie porażki można się o sobie dowiedzieć. Ten trend niestety znów się odwraca, ponieważ młodzi ludzie wychowywani są w kulcie sukcesu - ostrzegała.

Do czego może doprowadzić taki model wychowania? I czego uczą nas porażki? O tym w rozmowie z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Joanna Chmura (psycholog), Jarosław Łojewski (założyciel fundacji "Dobra Porażka")

Data emisji: 28.11.2019

Godzina emisji: 15.08

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracoholizm Polaków. Na czym polega i jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:50
- Najlepszym sposobem na niezatracenie się jest posiadanie życia osobistego - przekonuje Małgorzata Majewska. - Nikt z zewnątrz nie zadecyduje o tym za nas. To my musimy wyłączyć maila i odłożyć służbowy telefon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy otwarci na nowe modele rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 18:40
Kobieta, mężczyzna i dziecko. Albo bez dzieci. Albo w rodzinie patchworkowej. Na przestrzeni lat zmienia się postrzeganie rodziny. Jak radzimy sobie w nowej rzeczywistości? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyk czy krytyczka. O płci języka polskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:40
"W polszczyźnie potrzebna jest większa, możliwie pełna symetria nazw osobowych męskich i żeńskich w zasobie słownictwa. Stosowanie feminatywów w wypowiedziach, jest znakiem tego, że mówiący czują potrzebę zwiększenia widoczności kobiet w języku i tekstach" - napisała w oświadczeniu Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN, odnosząc się tym samy do sprawy żeńskich rzeczowników osobowych, wokół której ostatnio na nowo rozgorzała dyskusja publiczna.
rozwiń zwiń