Powrót do szkoły przed wakacjami - czy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:40
Według zapowiedzi uczniowie wrócą do zajęć stacjonarnych jeszcze w tym roku. Po ponad roku nauki zdalnej, może okazać się to trudniejsze niż nam się wydaje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/David Tadevosian

Posłuchaj
shutterstock wakacje 1200.jpg
Majówka jeszcze w domu, a co z wakacjami?

Składa się na to niepokój związany z tym, że w każdej chwili mogą wrócić do zajęć online, poranne wstawanie i stres związany ze sprawdzianami, odpytywaniem przy tablicy itp. Z drugiej strony wciąż mówi się o tym. jak ważny jest kontakt z rówieśnikami. Protest Uczniowski w tydzień pod internetową petycją, by nie wracać już przed wakacjami na normalne lekcje, zebrał ponad 400 tysięcy podpisów. Młodzież twierdzi, że to za duży stres związany między innymi z nieustającymi obawami o zdrowie i życie bliskich. O tym w audycji po godz. 15.00.

Ponadto:

  • Uliczne jedzenie w Caracas. Czego w budkach z  fast foodami szukają Wenezuelczycy?
  • 4 maja przypada dzień Gwiezdnych Wojen, filmu, który zebrał wokół siebie wielkie grono wielbicieli. Fascynacja sagą Georga Lucasa dotyczy może przejawiać się na różne sposoby. Wśród fanów są też rycerze Jedi, walczący świetlnymi mieczami.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek  (04 maja) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kul

Czytaj także

Będę influencerem. Preferencje zawodowe polskich nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 19:30
Polskie nastolatki zawodową przyszłość wiążą z internetem. Jedni chcą być programistami, inni  grafikami, ale największą popularnością cieszą się: youtuber, instagramer oraz tiktoker. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podkręcić swój mózg? Ćwiczenia na koncentrację

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 10:20
Oprócz powtarzania dat, wzorów i słówek do matury warto też poćwiczyć koncentrację. Umiejętność skupienia się przyda się nie tylko na egzaminie dojrzałości.
rozwiń zwiń