Dlaczego hejtujemy sportowców?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 19:10
Kiedy zwyciężają, krzyczymy z radości. Kiedy nie spełniają medalowych oczekiwań, stajemy się bezlitośni. Dlaczego dajemy sobie do tego prawo?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/bluedog studio

Zobacz
Karolis Kavolelis Shutterstock tokio 2020 pandemia maska 1200.jpg
Tokio 2020. Jakie to będą igrzyska?

Niewiele się o tym mówi, a skala zjawiska jest bardzo duża. Obraźliwe sformułowania, nieprzyjemne posty, oskarżenia o spowodowanie porażki zespołu - nie zawsze grupy wspierające sportowców w sieci zrównoważą ataki na nich. Tego typu ataki nasilają się podczas dużych imprez sportowych, jak trwające teraz Igrzyska w Tokio. Porozmawiamy o tym po godz. 15.00.

Sprawdź także:


Zobacz
Korek samochody ulica 1200.jpg
Piraci na drogach. Czy wyższe mandaty zwiększą bezpieczeństwo?

Sprawdzimy także, jak drony radzą sobie z piratami drogowymi i czy niezaszczepieni studenci znajdą miejsce w akademikach? Mimo, że są wakacje, trwa nabór do akademików. Liczba miejsc jest w końcu ograniczona. Wszyscy zastanawiają się ja będzie wyglądał powrót na uczelnie. Nowy rok może przynieść kilka zmian na śląskich uczelniach. Jak zapowiedział Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek, w akademikach zameldować się będą mogły wyłącznie zaszczepione. Jak sprawa wygląda na innych uczelniach?

Po 16.00 Anna Depczyńska spotka się z owocowym plantatorem. Krzewy borówki amerykańskiej jako pierwszy sprowadził do Polski jego tata. Teraz Paweł ogarnia ogromne plantacje i jest to jego pasją.

***

Na audycję "Czat Czwórki" w poniedziałek (02.08) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia

Czytaj także

Na wakacje z rodziną albo solo - jak się do nich przygotować, by nie zwariować?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:03
Jak psychicznie przygotować się do wyjazdu, żeby można było powrócić wypoczętym? - Zapytajmy siebie, od czego tak naprawdę chcemy uciec czy odpocząć podczas tych wakacji, i znajdźmy odpowiedni sposób na spędzanie tego czasu - mówił psycholog Stefan Stawicki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego się boimy? Choroby, śmierci i zmian klimatu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 16:50
Lęk i strach to emocje, które towarzyszą każdemu z nas. Trudno znaleźć osobę, która w swoim życiu niczego się nie boi. A czego obawiamy się najbardziej? W tym roku po raz pierwszy na liście pojawił się lęk przed katastrofami pogodowymi i zmianami klimatu.
rozwiń zwiń