Przemoc w szkole - jak jej przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 14:12
Poniżanie, wyzywanie, a nawet pobicia - coraz częściej obecne są w polskich szkołach. Jak przeciwdziałać takim zjawiskom?
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Sussi Hj/Shutterstock.com

szkoła stres nerwy uczeń 1200.jpg
Jak walczyć z przemocą w szkołach i depresją uczniów?

Jak wynika z różnych badań, niemal połowa uczniów przyznaje się do bycia ofiarą przemocy w szkole. Zarówno psychiczna, jak i fizyczna agresja jest więc częstym zjawiskiem wśród młodych osób. Mimo stale rosnącej świadomości, ta skala nie maleje. Jak walczyć z przemocą w szkole - nie tylko tą fizyczną? Co czują osoby, które doświadczają przemocy? O tym porozmawiamy z gościem w pierwszej części audycji. 

Potem przyjdzie czas na morsowanie. 

Posłuchaj także:

Temat jest jeszcze uśpiony jak woda w stawie, ale wraz z upływem czasu i spadkiem temperatur morsy się uaktywnią. A może teraz jest najlepszy moment, żeby zanurzyć się w lodowatej wodzie po raz pierwszy? Czy wspomoże to naszą odporność w porze sezonowych zachorowań?

***

Na audycję "Czat Czwórki" w środę (27.10) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia szkoła

Czytaj także

Pobyt z zakładzie poprawczym to "łatka" na całe życie?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:04
Magda do zakładu poprawczego trafiła za współudział w pobiciu, Ania za kilka pobić i groźby karalne. Alina Pasierbińska, psycholog zakładu, zwraca uwagę, że coraz więcej dziewcząt trafia do nich za czyny o charakterze agresji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak motywować się do nauki?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 13:41
Według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji w tym roku szkolnym zajęcia miały odbywać się stacjonarnie, w praktyce wyszło jednak różnie. 
rozwiń zwiń