Studniówki w cieniu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022 10:15
Nastaje czas studniówek. Jednak wzrost zachorowań oraz szczyt kolejnej fali pandemii nie sprzyjają zabawie. W poniedziałkowe popołudnie sprawdzimy jak szkoły przygotowują się do tej imprezy.
Studniówka to najważniejsza impreza w szkole średniej
Studniówka to najważniejsza impreza w szkole średniejFoto: Shutterstock/Pavel L Photo and Video

Studniówka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów szkół średnich. Styczeń jest czasem przygotowań i mimo pandemii COVID-19, wiele szkół decyduje się na organizację balu. Jednak, w związku ze szczytem kolejnej fali pandemii, dyrekcje niektórych z nich decydują się na przeniesienie balu na późniejsze terminy - nawet po maturze. Czy w coraz trudniejszej sytuacji pandemicznej powinno się organizować studniówki? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w najbliższym wydaniu audycji.

W drugiej części "Czatu Czwórki" przyjrzymy się sprawie Breivika. Ponad dziesięć lat temu podczas masakry, jakiej dokonał na wyspie Utoya straciło przez niego życie 77 osób. Wielu z tych, którzy ocaleli przeżyło traumę. Był to największy w czasach pokoju akt ludobójczy w Norwegii. Po dekadzie od tych tragicznych wydarzeń Anders Breivik deklaruje porzucenie przemocy i zmianę poglądów. Od 2017 roku nosi nawet nowe nazwisko, a ostatnio zwrócił się do norweskiego sądu z wnioskiem o warunkowe zwolnienie z więzienia. Gościem audycji będzie mieszkająca w Norwegii socjolog dr Elżbieta Czapka, która wykłada na Uniwersytecie w Oslo. Wraz z nią sprawdzimy jak komentuje się te wydarzenia w Norwegii.

W Czwórce również w cyklu "Spotkanie z ciekawym człowiekiem" Maciej Rugała opowie o wspinaczce górskiej. Okazuje się, że jest to coraz popularniejsze hobby, o czym świadczyć mogą przepełnione popołudniami sale wspinaczkowe. Skąd takie zainteresowanie tym sportem? Czy lęk wysokości wyklucza nas z grona wspinaczy? Czy wspinaczka jest sposobem na pokonanie naszych lęków? Od czego zaczyna się przygodę ze wspinaniem? I jakie umiejętności dzięki temu rozwijamy? Na te pytania odpowie także taternik jaskiniowy oraz członek sekcji wspinaczkowej AZS SGGW - Jan Grabowski.

W audycji także nie zabraknie Strefy studenta i popołudniowego przeglądu sportowego. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w poniedziałek (24.01) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

aw

 

Czytaj także

Pokonać Expandera zimą - niezwykły wyczyn zespołu Ciesielski-Sułkowski-Tekieli

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 13:40
Maciej Ciesielski, Piotr Sułkowski i Kacper Tekieli w czasie 43 godzin, 50 minut pokonali cztery tatrzańskie drogi, składające się na łańcuchówkę zwaną Expander. Za ten wyczyn zostali nagrodzeni na Krakowskim Festiwalu Górskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rankingi szkół - czy warto się nimi kierować przy wyborze szkoły?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 21:40
Niedawno opublikowano kolejny ranking najlepszych szkół. Czy rzeczywiście absolwenci podczas wyboru kolejnego etapu edukacji powinni zwracać uwagę na ich wyniki? Na to pytanie odpowiada Edyta Plich z Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży. 
rozwiń zwiń