Czy drony zastąpią kurierów?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 10:46
O tym, czy taka wizja przyszłości może stać się realna porozmawiamy w Czwórce. Sprawdzimy też, jakie inne zawody mogą zniknąć z rynku pracy.
Czy drony będą mogły zastąpić pracę kurierów?
Czy drony będą mogły zastąpić pracę kurierów?Foto: Davizro Photography/Shutterstock

Gościem pierwszej części programu "Czat Czwórki" po godz. 15.05  będzie Maciej Jagaciak, ekspert reprezentujący Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością- Dziś nie można jednoznacznie powiedzieć, czy w przyszłości przestaniemy wychodzić z domu, a zakupy będziemy robić tylko przez internet - mówił ekspert w rozmowie z Czwórką. - Staramy się zbadać wszystkie te możliwości, które kryją się gdzieś za horyzontem przyszłości.

Tym razem wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, czy drony zastąpią kurierów i jakie jeszcze inne zawody mogą w przyszłości zniknąć z rynku pracy.

Po godz. 15.35 tematem audycji będzie ekoturystyka. Ta forma spędzania wolnego czasu staje się bowiem coraz bardziej popularna. Podróżnicy i turyści zwracają większą uwagę na swój wpływ na środowisko, dlatego coraz więcej hoteli na całym świecie ulepsza swoje praktyki, żeby zminimalizować swój ślad węglowy oraz zużycie wody, a jednocześnie dbać o lokalne społeczeństwo i ekologię.

Posłuchaj także:

W drugiej części programu, po godz. 16.05 zaprosimy na Komentarz międzynarodowy. Powiemy także, jak w Warszawie znaleźć sezonową pracę marzeń. Chill nad Wisłą czy… praca? Okazuje się, że te dwie rzeczy można ze sobą łączyć. Czym zajmuje się plażowy? Jak nim zostać? Jakie są dobre i złe strony takiego sposobu na dorabianie w sezonie letnim?

W programie także:

  • Popołudniowy przegląd sportowy

***

Na audycję Czat Czwórki zapraszamy w czwartek (11.08) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń