Elektroniczny asystent pomoże pszczołom?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 12:11
W programie sprawdzimy m.in, jak działa elektroniczny asystent pszczelej rodziny. Przetestujemy też aplikację dla miłośników życia w kamperach.
Minister rolnictwa zapowiada wsparcie dla pszczelarzy z funduszu promocji rzepaku i roślin białkowych.
Minister rolnictwa zapowiada wsparcie dla pszczelarzy z funduszu promocji rzepaku i roślin białkowych.Foto: pixabay

shutterstock pszczoła 1200.jpg
"Dzikie zapylanie"- czy tylko pszczoły mogą zapylać?

Siedmioro uczniów jasielskiego "Ekonomika" pod okiem nauczyciela informatyki opracowało system do monitorowania życia pszczół. Pasjonaci informatyki wystartowali w konkursie "Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu" i otrzymali pieniądze na rozwijanie swojego pomysłu - elektronicznego asystenta rodziny pszczelej. Jak chcą rozwijać swój projekt i jak ma on pomóc pszczołom? To sprawdzimy w pierwszej godzinie audycji. Powiemy też o turystycznej aplikacji, dla miłośników życia na kempingu.

Czytaj także: 

Po godz. 18 sprawdzimy, jak o turystę walczą włodarze mniejszych polskich miast. Rozwój turystyki to dla samorządów nie tylko wzrost prestiżu, ale też poprawa sytuacji na lokalnym rynku pracy i całkiem spory zastrzyk gotówki. Ile miastom może dać turystyka i co robią samorządy, abyśmy na wakacje odwiedzali właśnie te konkretne kurorty?

Posłuchaj:

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem w środę (21.07) po godz. 17.05 zaprosi Jan Olejniczak.

kd

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka technologie smartfon

Czytaj także

Cyberprzestępcy nie mają wakacji. Jak chronić swój smartfon?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 14:30
Zaczęły się wakacje, a my wyruszamy w podróże, zabierając ze sobą nasze smartfony. - Jedziemy w nieznane, więc prawdopodobnie będziemy korzystać z nieznanych sieci wifi. Są pewne zasady, których powinniśmy się trzymać, by nasz telefon był bezpieczny - mówiła Joanna Wziątek. 
rozwiń zwiń