Poczta głosowa w telefonach - przechodzi do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:32
W programie sprawdzimy min., czy poczta głosowa przechodzi powoli do lamusa. powiemy także o... brudnym problemie miast. Czy brakuje w nich szaletów?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Rawpixel.com

Jak często używa się dziś skrzynek pocztowych w telefonach? Prawie każdy je ma, ale czy z nich korzystamy? Czy odsłuchujemy wiadomości, które inni nagrywają na naszej skrzynce? A może to kolejna rzecz, która przechodzi do historii? W pierwszej godzinie także sprawdzimy, jak działa LEM Photon - pierwszy elektryczny motocykl szosowy zbudowany przez polskich studentów. Jak wygląda motocykl, ile czasu zajęła im budowa i czy studenci mają szansę na wygraną? 

Czytaj także:

W audycji przetestujemy także aplikację, która pozwoli nam na wybranie ciekawej trasy na spacer po Słupsku, sprawdzimy też jak działa symulator zawodu strażnika więziennego. 

Po godz. 18.05 tematem będzie... brudny problem wielkich miast. W miastach wciąż brakuje publicznych toalet. Problem widać szczególnie latem, gdy  spędzamy więcej czasu na spacerowaniu po mieście. Swoje lokale czasem udostępniają właściciele sklepów czy restauracji, ale w większym parku toalety często nie doświadczymy, podczas gdy na zachodzie Europy często nie ma z tym problemu. Dlaczego u nas jest inaczej i czego brakuje polskim miastom do powstania w nich dobrych systemów miejskich toalet? 

Posłuchaj:

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem w środę (21.07) po godz. 17.05 zaprosi Mateusz Kulik.

kd

Czytaj także

Inteligentne domy. Gdy wi-fi jest nawet tam, gdzie się go nie spodziewasz

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 20:22
Bezprzewodowa łączność wi-fi to jeden z najważniejszych wynalazków ostatnich lat. Przydaje się nie tylko w przypadku komputerów czy smartfonów. - Parę dni temu o aktualizację oprogramowania poprosiły mnie moje żarówki - mówił w rozmowie z Czwórką Maciej Gajewski ze Spidersweb.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

A ty, czy umiesz zrobić sobie dzień bez telefonu?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 19:43
Dla jednych porzucenie swojego smartfona na jeden dzień nie będzie niczym trudnym, dla innych - to ogromne wyzwanie. 15 lipca obchodzony jest Dzień bez Telefonu Komórkowego.
rozwiń zwiń