Przechowywanie opon letnich i zimowych. Jak to robić prawidłowo?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 09:32
W programie podpowiemy kierowcom, jak przechowywać opony, by w kolejnym roku nadawały się do użytkowania, ale zajrzymy także m.in. do inteligentnych domów. 
Wymiana oponzdjęcie ilustracyjne
Wymiana opon/zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/propae

"Pokoje-roboty" mogą być przyszłością domów i biur. Mają być zintegrowane ze ścianami, sufitami, meblami i urządzeniami, i mogą radykalnie zmienić nasz komfort życia. Na czym polegać ma takie udogodnienie i komu będzie służyć? To sprawdzimy w pierwszej części audycji. 

Powiemy także, jak działa studencki system USOS, w którym żacy mogą m.in. rejestrować się na zajęcia, przeprowadzać płatności, czy składać podania i kontaktować się z wykładowcami. Do niedawna był on zmorą studentów. Czy coś się zmieniło? W programie sprawdzimy, czy uczelnie przygotowane są na częstsze zaglądania do programu w związku z zimową sesja, a także, jakie nowości wprowadzają do systemu?

Więcej informacji ze studenckiego życia: Strefa Studenta <<<

O wymianie opon letnich na zimowe, bądź zimowych na letnie powinni pamiętać dwa razy w roku kierowcy, który nie zdecydowali się na rozwiązanie całoroczne. Jak tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem nadkomisarz Robert Opas, w Polsce taka zmiana nie jest obowiązkowa, jednak, że warto zastanowić się nad tym, jak często podróżujemy i jak samochód zachowuje się na oponach letnich. - Polska jest dużym krajem i w różnych rejonach ta pogoda jest różna. Obserwacja warunków, w jakich będziemy się poruszać, jest bardzo istotna. Tutaj musimy kierować się bezpieczeństwem i rozsądkiem - wyjaśnia.Dlatego po godzinie 18.05 tradycyjnie zajrzymy na polskie drogi, tym razem przyjrzymy się oponom samochodowym. Jak się okazuje, aby opona po okresie zimowym lub letnim nadawała się ponownie do jazdy, musi być odpowiednio przechowywana. Nie wszyscy wiedza jak robić to prawidłowo, pospieszymy więc z pomocą. 

W programie także:

  • Serwis kulturalny
  • Serwis muzyczny 

Na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" zapraszamy w czwartek (01.12) po godz. 17.05. Program poprowadzi Jan Olejniczak

kd

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń