White Highway. Hard rock w stylu lat 80. i 90.

Gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji "Będzie głośno!" byli członkowie powstałego w Warszawie w 2013 roku zespołu White Highway. Grupa stara się tworzyć swój własny styl, inspirując się muzyką hard 'n' heavy w stylistyce lat 80. i 90.
Grupa White Highway i Damian Sikorski w studiu
Grupa White Highway i Damian Sikorski w studiuFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł White Highway. Hard rock w stylu lat 80. i 90.
Opis

White Highway zagrało kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce i dzieliło scenę między innymi z Natalią Niemen, Krzysztofem Jaryczewskim (Odział Zamknięty), Kubą Sienkiewiczem (Elektryczne Gitary), Dawidem Podsiadło czy zespołem Chemia. - Gramy hard rocka, a naszą muzyką chcemy powrócić do lat 80., adaptując takie "klasyki" jak brzmienie White Snake czy Guns’n’Roses. Do naszych numerów próbujemy także wplatać nowoczesne elementy - mówiła Katarzyna Bieńkowska. Jak podkreślała, w Polsce panuje moda na pop rock albo heavy metal, dlatego granie heavy rocka nie jest łatwe. - Chcemy jednak sprawić, by ten styl powrócił na polskie sceny - mówili goście Damiana Sikorskiego.

W Czwórce muzycy opowiadali o powstaniu zespołu, swoich planach artystycznych oraz inspiracjach. W nagraniu audycji posłuchać możecie także akustycznych numerów, które wykonali w studiu podczas audycji.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Katarzyna Bieńkowska, Paweł Gromadzki, Michał Dybus, Mirek Skorupski, Adam Bartnicki (White Highway)

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 18.10

kd/jp

Playlista
Tagi
Playlista