Maciej Wasio: muzyka to jest pozytywny robak

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 19:04
- Ten projekt sam ze mnie wyszedł - mówi muzyk Maciej Wasio, o przygotowywanym solowym projekcie. - Odkładało się to latami, nie było jednak założone, wyrachowane, po głowie gdzieś kołatała mi się taka myśl - wyjaśnia. 
Audio
  • Maciej Wasio: muzyka to jest taki pozytywny robak (Czwórka/Będzie głośno!)
Maciej Wasio i Damian Sikorski
Maciej Wasio i Damian SikorskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Tytuł Maciej Wasio: muzyka to jest pozytywny robak
Opis

Maciej Wasio na scenie muzycznej jest już od 15 lat. Jak przyznaje w "Będzie głośno" jego solowa płyta będzie dostępna jeszcze w tym roku. To album, na którym usłyszymy granie, spokojne, wyważone, coś innego od tego z czego słynął Wasio.

- Ta płyta miała płynąć, żyć własnym życiem - przyznaje gość Damiana Sikorskiego. - Taka ogłada przychodzi z siwymi myślami - dodaje. 

Album współtworzą znakomici muzycy, na co dzień grających u boku takich artystów, jak Artur Rojek, Mela Koteluk czy LemON. Co ciekawe, na albumie Maćka Wasio, rzadko który z nich gra na swym głównym instrumencie, np. gitarę basową zamieniając na kontrabas. 

Kiedy będzie można poznać tę muzykę na żywo? Co w muzyce jest najważniejsze dla Macieja Wasio? Kto jest dla niego wyrocznią? I co doświadczony artysta radzi debiutantom? Zapraszamy do wysłuchania audycji, a w niej utworów z tego solowego albumu. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Maciej Wasio (polski kompozytor, autor tekstów i producent) 

Data emisji: 14.04.2018

Godzina emisji: 19.04

pj

Playlista
Tagi

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Lipiński: polska muzyka niezależna ma szansę podbić świat

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:03
- Myślę, że w tej chwili polscy muzycy nie mają szans, żeby powalczyć w światowym mainstreamie. Każda próba będzie wtóra. Za to o reprezentantach polskiej sceny niezależnej jest coraz głośniej - i w Europie, i za oceanem - mówi Tomek Lipiński lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness.  
rozwiń zwiń