Będzie głośno! Sara Kordowska wyda płytę z Czwórką w ramach trzeciej odsłony naszego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 18:20
Zwyciężczyni wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Nagrywa też teledysk do singla promującego debiutancki album oraz wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Reżyserem teledysku jest Konrad Aksinowicz, za sesję zdjęciową odpowiedzialna była Ania Powałowska.
Audio
  • Sara Kordowska - wyda z Czwórką debiutancką płytę. W jakim kolorze jest jej muzyka? - WYWIAD (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Damian Sikorski podsumowuje trzecią odsłonę konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" (Stacja Kultura/Czwórka)
Sara Kordowska - laureatka trzeciej odsłony konkursu Czwórki
Sara Kordowska - laureatka trzeciej odsłony konkursu CzwórkiFoto: Czwórka/mat. promocyjne

Sara Kordowska to wyswobodzona z uścisku zgrabnych, gościnnych refrenów dziewczyna, która ma ochotę na dosadniejsze, a przede wszystkim własne słowa. Mowa tu o licznych, epizodycznych występach u raperów takich jak Nemy, Bejf czy Klarenz, Często przypisywana jej wrażliwość to główny motor całego działania i jednocześnie największa z barier. Cały materiał "niEPorozumień" stworzyła z producentami (Faded Dollars, Klarenz, SiwySiwek i smthng i dunnno,) jeszcze przed wkroczeniem w pełnoletność. Jedną z piosenek - "Dom 2.0" - wykonała podczas debiutanckiego koncertu Jacoba Flâneura w studio Czwórki podczas poprzedniej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno" >>>

Doświadczenie wokalne zdobywała pod okiem takich artystów jak Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Wilk czy Natalia Lubrano. Warsztat pisarski, szkoli również przynależąc do Art. Grupy Julity 'Zieli' Zielińskiej gdzie przy okazji odkrywa tajniki body percussion i improwizacji. Zdobywane od 12 lat doświadczenie przelewa na najmłodszych uczniów z Bydgoszczy i prowadzi warsztaty na International Children's Theatre Festival w Sopocie z zakresu improwizacji, rytmiki i kompozycji. Wygrywa też slamy poetyckie, gdzie recytuje własną twórczość.

 - Każdy zespół, który zgłosił się do konkursu zasługuje na wyróżnienie i pochwałę za to, że podejmuje się tworzenia, pisania muzyki. Bardzo Wam gratuluję i dziękuję! W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, to było dwa razy większe wyzwanie w wyborze zwycięzcy jak w poprzednich edycjach. Dziesiątki godzin spędzonych z muzyka debiutantów, nieznaną wcześniej mi nutą to najpiękniejszy czas. Do grona laureatów konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" dołącza Sara Kordowska. Wrażliwa, delikatna muzycznie, odważna w warstwie lirycznej. Hipnotyzuje, zatrzymuje na chwilę, nawet dłuższą chwilę i zaprasza do swojego świata poezji i muzyki. Mimo młodego wieku słychać u niej dojrzałość, jak by pisała piosenki i teksty od lat, wie czego chce, wie o czym śpiewa i jest w tym bardzo przekonywująca. Będzie o niej Głośno! - zapewnia Damian Sikorski.

W konkursie koncertami w Czwórce zostały wyróżnione nastepujące zespoły:

Honeycomb to dwuosobowy projekt ze Śląska tworzący mieszankę muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami, całość przeplatając liryczną opowieścią. Poznali się, jak to zwykle bywa, przy muzyce na żywo. Postanowili na jakiś czas schować się w małym pokoju i w zaaranżowanym przez siebie domowym studiu tworzyć lepiące i klejące jak miód brzmienia. Otworzyli serca, by podzielić się tym co zanurzone w nich bardzo głęboko. Nie gonią. Nie uciekają. Biegną, bo nie lubią stać w miejscu.

Jolokia to kwartet tworzony  przez przyjaciół. Zespół w składzie bass, perkusja oraz dwóch  śpiewających gitarzystów gra muzykę, której korzeni można szukać obok rocka, bluesa, muzyki alternatywnej, indie, oraz  stoner rocka. Przekazem są emocje w gitarowych melodiach i tekstach zdominowanych przez uczucia. Prawdziwe oblicze zespołu to występy live.

Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przyznane przez jury w składzie Tomek Lipiński i Rafał Bryndal otrzymują:

Za muzykę - Jolokia
Jolokia to kwartet tworzony od wielu lat przez przyjaciół. Grają  muzykę, której korzeni można szukać obok rocka, bluesa, muzyki alternatywnej, indie, oraz stoner rocka.  Przekazem są emocje w gitarowych melodiach i tekstach zdominowanych przez uczucia. Prawdziwe oblicze zespołu to występy live.
 
Za teksty - Melika
Melika jawi się jako artystka otwarta na cały, otaczający ją świat dźwięków. Dzięki temu, jej twórczości nie sposób zakwalifikować do jednego gatunku. Melika ma wszelkie podstawy do tego, by móc niejednokrotnie zaskoczyć polskich i zagranicznych .

***

Pod hasłem "Będzie głośno" Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających swoją przygodę z branżą muzyczną. W ramach tej audycji organizowany jest konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Do trzeciej odsłony konkursu zgłosiło się aż 268 zespołów - to ponad 2000 piosenek! Konkurs wystartował 31 maja. Aby wziąć w nim udział należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

Partnerami konkursu są: Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.

Zgłoszenia przyjmowane były od 31 maja do 12 lipca. Premierę albumu oraz koncert promujący krążek zaplanowano w październiku br. w studiu radiowej Czwórki w Warszawie.

***

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiej płyty "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka.

W ramach audycji "Będzie głośno" została wydana płyta składanka w lutym 2019 roku.

***

"Będzie głośno!" to audycja, która umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiego grona odbiorców. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych artystów zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze Czwórki każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści, którzy podpowiadają debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną. Audycja emitowana jest w każdy piątek od 18.00 do 20.00. Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację.

***

"Będzie głośno!" to autorska audycja muzyczna Damiana Sikorskiego. Można ją usłyszeć w każdy piątek między godz. 18.00 a 20.00.

mat. prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomponika zagrała na żywo w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 09:00
W Dzień Kobiet na Czwórkowej scenie wystąpiła Pomponika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastroje: w muzyce bliżej nam do jesieni niż do lata

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 19:06
- Staramy się by nasza muzyka nie wyrywała ludzi z codzienności, a raczej pomagała się w niej odnaleźć - mówią członkowie grupy Nastroje. - Nasze piosenki oscylują pomiędzy rockową duszą Kuby, synthami Michała i dreamem Oli.
rozwiń zwiń