Ogłaszamy zwycięzcę konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 18:02
Do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" młodzi muzycy, zespoły i soliści z całej Polski nadesłali prawie 1,5 tys. utworów. Zwycięzcę tegorocznej edycji oraz wyróżnionych ogłosi Damian Sikorski dziś podczas audycji "Będzie Głośno!".
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki Będzie Głośno
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki "Będzie Głośno"Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio
będzie głośno 1200.jpg
Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już jest!

Konkurs "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!", który w tym roku odbywa się po raz piąty, jest rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!", która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Piosenki zgłoszone do 5. edycji emitowane są podczas audycji w każdy piątek od godz. 18.00 do 20.00.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, teledysk do singla z debiutanckiego albumu, sesja zdjęciowa oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie Głośno!" i w mediach społecznościowych.

Zobacz:


Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które przyzna nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki i tekstu.

W tym roku wśród zgłoszonych utworów dominowały te z gatunków muzyki elektronicznej i synth popowej. Swoje nagrania nadesłali także artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną.

staszczyk muniek 1200.JPG
Gwiazdy o "Wydaj płytę z Będzie Głośno": naprawdę warto!

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki "Będzie Głośno!" ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia siedem płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", składanka "Będzie głośno", składanka "Będzie głośno vol.2" oraz najnowsza, która premierę miała 28 maja br. – składanka "Będzie głośno vol.3".

***

Na audycję z cyklu "Będzie głośno", w której poznamy zwycięzcę 5. odsłony konkursu, w piątek (27.08) o godzinie 18.05 zaprasza Damian Sikorski.  

mat.pras./pj


Czytaj także

Gdy trafisz na składankę "Będzie głośno"...

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 11:21
Przed nami ostatni tydzień zgłoszeń do Czwórkowego, flagowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Damian Sikorski, jak co roku, zaprasza debiutantów, a Ula Kaczyńska sprawdza, co dzieje się u tych artystów, których utwory znalazły się już na składance "Będzie głośno", która od lat towarzyszy konkursowi. 
rozwiń zwiń