Tęsknota za szczerymi relacjami. Debiutancka płyta Anieli

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 11:50
Anieli to niezwykły głos Firebirds czyli Joanna Pyrkowska oraz Paweł Krawczyk, który napisał muzykę na wszystkie płyty zespołu Hey w XXI wieku. Muzycy wydali właśnie płytę "Blask". 
Joanna Pyrkowska oraz Paweł Krawczyk jako Anieli.
Joanna Pyrkowska oraz Paweł Krawczyk jako Anieli.Foto: Jakub Wittchen/Kayax

"Blask" to dojrzały debiut. To 10 atmosferycznych piosenek z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami Aśki. W piosenkach duetu Anieli słychać tęsknotę za szczerymi relacjami międzyludzkimi, miłością prawdziwą i "lepszymi czasami". To niekiedy poetyckie, czasem proste, życiowe historie – zawsze ujmujące i szczere. Płytę promują single: "Jaśniejąca" - opowieść o przyjaźni z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej; "Niemiłość" - traktująca o samotności w złotej klatce; "Przesilenie" letni hymn o niezależności; oraz love story o zabarwieniu noir "Nie ruszaj się". 

Muzycznie Anieli zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk, a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Po godz. 18.00 - w audycji zadebiutuje także Unnoticed Guest - czyli Łukasz Kamiński. Wokalista i muzyk, tworzący w stylistyce: hip-hop, drum'n'bass, reggae i muzyki elektronicznej z domieszką gitar i różnych instrumentów perkusyjnych. Projekt powstał około 2010 roku, a jego nazwa odnosi się do introwertyzmu.

***

Na "Będzie głośno!" - w piątek (09.09), po godz. 18.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Rocka: piosenki dziergam z wrażeń, kręcę je jak filmy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 16:30
Nie szukała sławy, to ona ją znalazła. Na TikToku, dzięki piosence "Jeep". - Zależy mi, żeby teksty, które piszę, niosły ze sobą jakąś wartość. A jeśli przy okazji trafiają do słuchaczy, to jest to dla mnie podwójna nagroda - mówi Julia Rocka.
rozwiń zwiń