6. odsłona konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Zgłoś się już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 11:50

Już szósty raz zapraszamy debiutujących muzyków do konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Nagrodą w konkursie jest m.in. wydanie płyty cyfrowej z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, oraz koncert promujący płytę w naszym studiu w ramach audycji "Będzie Głośno!" i w mediach społecznościowych. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tu: formularz, a regulamin przeczytasz tu: regulamin. Czekamy na Was!


Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Szósta edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" wystartowała. Na zgłoszenia czekamy od 1 września do 20 października. Jest więc sporo czasu, ale nie warto czekać na ostatnią chwilę. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY JEST TU>>>

Nagrodą w konkursie jest wydanie płyty cyfrowej z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie Głośno!" i w mediach społecznościowych.

Ponadto:

 • nagrodą będzie udział w Ogólnopolskich Warsztatach Pisania Tekstów Piosenek "Sklejam Słowa". Sponsorem nagrody w konkursie jest Weronika Serocka, autorka i organizatorka warsztatów "Sklejam Słowa”,
 • laureaci wyróżnieni "Za najlepszą muzykę do piosenki" oraz "Za najlepszy tekst do piosenki" otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez ZAiKS.


Od 1 września na stronie www.czworka.online  dostępny jest formularz, dzięki któremu można przesyłać zgłoszenia i materiał do odsłuchu. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić dwa warunki:

 • mieć gotowy materiał na płytę cyfrową 
 • nie posiadać kontraktu z żadną wytwórnią muzyczną.

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi pod koniec listopada (24 listopada), kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Wyda on debiutancką płytę cyfrową z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są na 2024 rok. Oczywiście w studiu radiowej Czwórki.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ - UZUPEŁNIJ FORMULARZ >>>

Do tej pory w ramach audycji "Będzie głośno" i jej konkursu ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia dziesięć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", WRONA "Sen o smaku lukrecji", a także płyta winylowa "The Best of Będzie Głośno!" oraz składanki: "Będzie Głośno!", "Będzie Głośno! vol.2", "Będzie Głośno! vol.3", "Będzie Głośno! vol.4".

Po sukcesach konkursów na wydanie płyty z "Będzie głośno!" z ubiegłych lat, nie pozostało nam nic innego, jak ponownie dać szansę młodym artystom.

Partnerami konkursu są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Wydaj płytę z będzie głośno Regulamin.pdf

Zobacz także:

"Wydaj płytę z Będzie Głośno" w liczbach:

 • Wydaliśmy 5 płyt długogrających
 • 48 zespołów znalazło się na składankach
 • Blisko 1000 zespołów, wokalistek, wokalistów, instrumentalistów zgłosiło się do konkursu.
 • Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych twórców z całej Polski
 • Pierwsza edycja - 108 zespołów, prawie 1000 piosenek
 • Druga edycja - 169 zespołów, ponad 1300 piosenek
 • Trzecia edycja - 189 zespołów, ponad 2000 piosenek
 • Czwarta edycja – 268 zespołów - ponad 3000 piosenek
 • Piąta edycja – ponad 1500 piosenek

Posłuchaj:

"Będzie Głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy.

WRONA - premierowy koncert w Czwórce/Czwórka

Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów "Będzie Głośno!" zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. W 2022 roku na listę przebojów audycji "Będzie Głośno!" zagłosowało prawie 80.000 słuchaczy Czwórki.

Spotkania z artystami, którzy mają już na koncie sukcesy sceniczne i wydawnicze, to nieodłączna część audycji "Będzie Głośno!". Do udziału w programie zapraszani są uznani muzycy, by podzielili się swoimi doświadczeniami, podpowiedzieli debiutantom jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co zwrócić uwagę budując swoją karierę muzyczną.

Koncerty w studiu Czwórki - transmitowane na żywo, zagrane 100% live z pełną techniką, profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem i publicznością są szansą zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Koncerty są udostępniane na stronie Czwórki oraz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Możliwość wydania debiutanckiej płyty to wyjątkowa szansa. Radiowa Czwórka co roku organizuje konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Ich utwory są emitowane w audycjach "Będzie Głośno!". 

MYASTA - koncert w Czwórce/Czwórka

mat.pras./Czwórka/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Damian Sikorski