X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkwistadorzy. Nieustraszeni i okrutni zdobywcy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 12:10
Podbijali Nowy Świat napędzani chęcią zysku, nawracali dzikie dusze na wiarę chrześcijańską, działali skutecznie lecz okrutnie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Andrey Burmakin/Shutterstock.com

Konkwistadorzy pojawili się w XVI wieku. Byli to nie tylko śmiali żeglarze i zdobywcy, ale też często poszukujący przygód i bogactw awanturnicy, którzy w służbie Hiszpanii i Portugalii dokonywali podbojów nowo odkrytych terenów Ameryki.

Do najsłynniejszych należeli: Pedro Cabrak, który zapoczątkował podbój Brazylii, Hernan, który podbił Meksyk, i Francisco Pizzaro - zdobywca Peru; konkwistadorzy stosowali wobec podbitych ludów bezwzględny terror, który doprowadził do wytępienia wielu plemion i zniszczenia cywilizacji Azteków w Meksyku i Inków w Peru.

***

Na audycję z cyklu "Zaklinacze czasu" w sobotę (8.02) od godz. 14.05 zaprasza Jakub Jamrozek

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan wolnego ducha. Bieszczady, jakich nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 17:00
Pisarze wyruszali po natchnienie, reżyserzy w poszukiwaniu doskonałych plenerów dla filmów, outsiderzy znajdowali tu miejsce do życia, a wykluczeni ze społeczeństwa - swój azyl. O Bieszczadach sprzed najazdu turystów opowiada Maciej Kozłowski, współautor książki "Zanim wyjedziesz w Bieszczady".
rozwiń zwiń