X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wąsata historia Polski. Od szlachcica do hipstera

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:00
Moda na wąsy pojawiła się w Polsce za Stefana Batorego. Potem towarzyszyła nam m.in. w latach 80. ubiegłego wieku oraz w obecnym stuleciu.
Moda na wąsy w XXI wieku przyszła do nas z Zachodu i bardzo szybko zadomowiła m.in. na Placu Zbawiciela w Warszawie (zdj. ilustracyjne)
Moda na wąsy w XXI wieku przyszła do nas z Zachodu i bardzo szybko zadomowiła m.in. na Placu Zbawiciela w Warszawie (zdj. ilustracyjne) Foto: Eduardo Gaviña/Flickr/CC BY-SA 2.0

Miał je Marszałek Piłsudski, nosił je także Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski czy Ignacy Paderewski. W latach 80. dumnie prezentował się z nimi Lech Wałęsa, później Adam Małysz a w ostatnim czasie wąsy popularyzuje Dawid Podsiadło.

Jaką rolę w historii i kulturze odgrywały wąsy opowie historyk Łukasz Przybyłek. Sprawdzimy także jak to jest "wsiąść do pociągu byle jakiego…".

***

Na audycję z cyklu "Klucz kulturowy" w sobotę (9.11) o godzinie 15.05 zaprasza Justyna Majchrzak.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka historia Polski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarmarki - średniowieczne galerie handlowe

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:30
- Ówczesny jarmak i galeria handlowa dziś to jest słuszne zestawienie. Przy czym galerie działają praktycznie przez cały tydzień, a jarmark to było święto. Może niekoniecznie doroczne, ale bardzo rzadkie - opowiada prof. Marcin Starzyński z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń