X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka Natalii Grądzkej. Koła, barwy i Skandynawia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 15:58
- Sztuką zajmuje się zawodowo i z pasji. Już od dziecka lubiłam spędzać czas kreatywnie - wspomina w Czwórce artystka, która obecnie pracuje w Polsce i w Norwegii.    
Audio
  • Baśniowy świat w twórczości Natalii Grądzkiej (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Natalia Grądzka w Czwórce
Natalia Grądzka w CzwórceFoto: Czwórka

Natalia Grądzka Wbrew stereotypom w Norwegii spotkałam się z otwartością i spontanicznością w reakcji na to, co robię

Natalia Grądzka pierwszy raz Skandynawię odwiedziła w 2010 roku, a wtedy największe wrażenie na niej zrobiły zapierające dech w piersiach północne pejzaże. - Takich widoków nie znajdziemy w naszej części Europy. Ogromne przestrzenie, zorza polarna... Tych wrażeń nie da się opisać słowami - mówi artystka. Do zachwytu nad norweskim klimatem stopniowo dołączała się także fascynacja tamtejszą kulturą. - Społeczeństwo norweskie pielęgnuje stare tradycje, które są ich narodową dumą. To przejawia się chociażby w architekturze, ale także w kultywowaniu tradycyjnego rzemiosła - tłumaczy Natalia Grądzka.   

I to właśnie artystyczne rzemiosło w połączeniu z baśniową wyobraźnią otworzyło jej drzwi wielu miejsc w Norwegii związanych z twórczą aktywnością. - Norwegom proponowałam proste rozwiązania, które oni bardzo lubią zarówno w życiu, jak i w sztuce - opowiada Natalia Grądzka. W swojej twórczości artystka koncentruje się na grafice, kolażu i małej formie biżuteryjnej, chociaż, jak wspomina w "Artystycznym wybiegu", pracowała również w teatrze jako projektantka kostiumów.

Czym, według niej, teatr norweski różni się od polskiego, jak wpłynęła na nią norweska pogoda, jak wspomina studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz gdzie w najbliższym czasie będzie można jej prace zobaczyć - tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

Sprawdź też:
Dietzius Antoniusz 1200.JPG
Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Natalia Grądzka (artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie)

Data emisji: 2.04.2017

Godzina emisji: 12.16

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyplomy ASP 2016. "Pięknie i pomysłowo"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 12:00
- Zofia Anderwald zaprojektowała świetny but, który mozna podzielić na trzy części. Dzięku temu posiadając 4 sztuki takiego obuwia możemy skomponować ponad 60 różnych par - mówi Tomasz Tobys - współautor zestawienia "Dyplomy ASP 2016".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anda Rottenberg. Jak wydłuża życie dzieł sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:19
- Nie tylko dzieła sztuki, ale każdy przedmiot naznaczony jest pamięcią i ma swoje życie. Ja chcę je przedłużać - mówiła Katarzynie Kornet historyczka sztuki, kuratorka i publicystka. Dlaczego zdecydowała się na wystawienie na aukcję pięćdziesięciu dzieł ze swojej kolekcji?
rozwiń zwiń