X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grafika i malarstwo. Od techniki do symboliki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 13:19
Tym razem w "Artystycznym wybiegu" pojawią się Dawid Majgat i Agata Czeremuszkin-Chrut, z którymi zgłębiać będziemy tajniki sztuk plastycznych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kate Aedon/Shutterstockc.com

Dawid Majgat pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, a dzisiaj mieszka i tworzy w Warszawie. Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych na specjalizacji grafika warsztatowa litografia. Stosuje autorską technikę graficzną, którą nazywa "monolithem". Polega ona na wykorzystaniu litografii jako matrycy, produkującej specyficzne wzory i faktury kamienia litograficznego, z celowym wykorzystaniem jego niedoskonałości dla uzyskania wyjątkowych efektów, bazujących na naturze kamienia. Formujące się w kształty uproszczone, budowane za pomocą płaskich walorów barwnych prace tworzą oryginalny świat, gdzie współczesna kultura kreskówek i gier wideo miesza się z tradycyjną kulturą etniczną, ludową i plemienną. Jest to efekt mutacji współczesnego, dynamicznego i zmiennego świata z tradycją, która wpisana jest nierozerwalnie w życie każdego człowieka. Z tej hybrydy powstaje nowa sfera postaci, kształtów i obiektów, tworzących własną symbolikę.

W drugiej godzinie w studiu pojawi się Agata Czeremuszkin-Chrut. Jest absolwentką wydziału malarstwa wrocławskiej ASP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i muralem, grafiką warsztatową oraz projektowaniem graficznym. Jej prace można było oglądać na wystawach m.in. w Evastion Art Center (Evaston, USA), Galerii E|C (Chicago, USA), Edinburgh College of Art (Szkocja), KunstwerkCarlshutte (Schleswig-Holstein, Niemcy), Galerii BWA (Wrocław), OW ZPAP (Warszawa), Galerii CK Agora (Wrocław) oraz Galerii Elektor (Warszawa).​

W audycji porozmwaiamy też z artystami pracującymi na ulicy oraz z pianistką jazzową Agnieszką Drelak.

***

Na "Artystyczny wybieg" w niedzielę (11.06.) w godzinach od 12.05 do 14.00 zapraszają Katarzyna Cygler i Michał Piwowarek.

jsz/kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka sztuki wizualne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybierz się do lasu... w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:49
"Las Głosów" to instalacja dźwiękowa i niezależny projekt artystyczny, który towarzyszyć będzie 12. edycji festiwalu "Skrzyżowanie kultur". Jak na nasze zmysły będzie działać ta niezwykła przestrzeń?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka fotografii. Inne spojrzenie na codzienność

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:02
Tym razem w "Stacji Kultura" opowiemy nie tylko o tym, jak i gdzie szukać pięknych kadrów, ale też jak twórczo wykorzystać stare fotografie.
rozwiń zwiń