X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Damian Trynkiewicz: poezja pozwala mi definiować siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 17:23
Damian Trynkiewicz swoją dusze poety odkrył półtora roku temu. Dziś wygrywa poetyckie konkursy. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach i planach.
Audio
  • O swojej poezji, inspiracjach i planach opowiada Damian Trynkiewicz (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Damian Trynkiewicz w studiu
Damian Trynkiewicz w studiuFoto: Renata Żuchowska/Czwórka

ostrowska kunert ewa cygler 2 1200.jpg
Ewa Ostrowska-Kunert: jako artystka żyję w zgodzie ze sobą

Jak mówił w Czwórce Damian Trynkiewicz, poezja nie pomaga w znalezieniu odpowiedzi na pytania o to, jak żyć. - Może być co najwyżej próbą wylania aktualnego stanu emocjonalnego - mówił gość Katarzyny Cygler. - Wiersze jednak cały czas mi towarzyszą. W plecaku zawsze mam kajecik i ołówek - mówił. Damian Trynkiewicz jest także, jak mówi, "trochę muzykiem", grał w różnych zespołach, ostatecznie postanowił jednak skupić się na pisaniu. - Długo kombinowałem z różnymi stylami, było też trochę teatru. Wydaje mi się, że poezja najbardziej precyzyjnie pozwala mi wyrazić, to, co siedzi wewnątrz mnie - mówił gość Czwórki.

O poszukiwaniach własnej drogi, o tym, co sprawiło, że ze wszystkich sztuk na świecie wybrał właśnie poezję, ale także o tym, czy inaczej pisze się wiersze do czytania, a inaczej jako tekst piosenki - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie gość Katarzyny Cygler opowiadał także, czym są slamy i jak bierze się w nich udział. Mówił też o środowisku poetyckim w Warszawie od kuchni, ale także o jego pierwszym wierszu, który bardzo szybko stał się piosenką. Zaprezentował także na żywo jeden ze swoich wierszy. 

W programie także pojawiła się Karolina Lizurej, która poprzez sztukę haftu o miłości. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji "Artystyczny wybieg", 21.07.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Data emisji: 21.06.2019  

Godzina emisji: 15.06

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak