X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Dunas. Aktorskie doświadczenia w Polsce i w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 17:37
Joanna Dunas współpracowała z teatrami w Niemczech oraz Polsce. Związana jest też z Fundacją Stanisława Moniuszki, z którą zrealizowała spektakl "Świeczka zgasła" Aleksandra Fredry w reżyserii Szczepana Szczykno.
Audio
  • O swojej artystycznej i zawodowej drodze opowiada Joanna Dunas (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Joanna Dunas
Joanna DunasFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka

- Klasyka jest cudowna do grania, przy przygotowaniu tego spektaklu mięliśmy bardzo dużo zabawy m.in. z ruchem scenicznym, bo stroje z okresu XIX wieku były wymagające - wspominała rozmówczyni Katarzyny Cygler. Jak przekonywała, w tym przypadku dochodzenie do prawdy scenicznej trwało jednak dość długo. - Język fredrowski jest specyficzny, więc poświęcaliśmy sporo czasu, by rozszyfrować sens jego słów - wspominała Joanna Dunas.

A jaki był odbiór tej sztuki i jak udała się premiera? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Nasz gość jest także pedagogiem edukacji artystycznej zarówno w Niemczech jak i w Polsce. W rozmowie Joanna Dunas opowiadała więc także m.in. o tym, jak radziła sobie w Berlinie na początku swojej zawodowej drogi i czym różni się szkolenie młodych aktorów w obu tych krajach.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Joanna Dunas

Data emisji: 8.09.2019  

Godzina emisji: 15.06

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak