Elon Musk. Współczesny Iron Man?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 10:00
Wizjoner, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Elon Musk - to na nim wzorowali się m.in. twórcy filmu "Iron Man", w tym grający Tony'ego Starka Robert Downey Jr.
Audio
  • Elon Musk i jego wizja przyszłości (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Elon Musk.
Elon Musk.Foto: Wikimedia Commons-Steve Jurvetson

Sławomir Puławski We wrześniu 2016 roku Elon Musk ogłosił światu, że wyśle człowieka na Marsa. On nie czeka: jeśli wymyśli, że "coś zrobimy", natychmiast zaczyna to robić. Osobiście bierze udział w projektach.

Elon Musk otwarcie przyznaje w wywiadach, że chce "zbawić ludzkość". - Boi się, że ludzie, mając energię atomową i mnóstwo różnych technologii są w stanie unicestwić życie na naszej planecie bardzo szybko - mówił Sławomir Puławski, wydawca portalu WhatNext. Ponoć zdaniem Muska zapobiec temu można m.in. budując elektroniczne auta i wysyłając ludzi w kosmos. Dlatego założył on takie koncerny jak PayPal, SpaceX i Tesla Motors. - Tydzień zaczyna od pójścia do siedziby SpaceX, potem odrzutowcem leci do Tesla Motors, a przy okazji spotyka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Sam pracuje po kilkadziesiąt godzin i oczekuje od swoich współpracowników tego samego. Bo uważa, że to, co robią będzie bardzo ważne dla przyszłych pokoleń - tłumaczył Puławski.

Sam Musk prywatnie lubi także wystęować w filmach, zagrał m.in. w drugiej części "Iron Mana", "Teorii Wielkiego Podrywu" i "Maczecie". By to wszystko osiągnąć rozpoczął karierę bardzo wcześnie, jeszcze w czasach młodości, spędzonej w RPA. Jak doszedł do gigantycznego majątku? I dlaczego to, co się dzieje w jego życiu to dopiero początek, a "świat przyszłości" Elon Musk planuje stworzyć na Marsie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 8.15

kd/kul


Czytaj także

Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 12:14
Taką polemikę budziła i nadal budzi muzyka stworzona w z sławnym "czarnym pokoju" Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. 1 listopada 2016 roku mija dokładnie 59 lat od powstania tego pionierskiego w Europie Wschodniej ośrodka muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emotikony znamy od dwóch wieków. Teraz trafiają do muzeum

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:33
Pierwsze emotikony zastosowano w gazecie już w XIX wieku. Od tego czasu święcą triumfy, a rok 2016 jest tym, w którym 176 z nich trafia do jednego z najsłynniejszych muzeów świata - MoMA w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martin Stankiewicz: w tej książce się obnażyłem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 14:13
- Moim głównym celem było zainspirowanie młodego widza. Żeby to wyszło fajnie, musiało być szczere. Dlatego chciałem się w jakiś sposób uzewnętrznić. Opisana przeze mnie rzeczywistość jest jednak troszkę podkoloryzowana - mówił o swojej książce "Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera" Martin Stankiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Generator Frajdy: zabawki już nie są dla mnie tabu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 11:31
- W mojej twórczości jest dużo fascynacji kiczem. Zajmuję się szeroko pojętym humorem - opisywał to, co dzieje się na jego kanale YT Bartek Sitek, czyli Generator Frajdy. - To ciekawe, jak dużo osób lubi oglądać faceta, który bawi się zabawkami na wizji.
rozwiń zwiń