X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eskaubei. Mickiewicz, Fredro, Miłosz i jazzowy rap

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 11:27
Czy klasyki polskiej literatury można przerobić na modłę Molesty? Pomaga nam w tym Eskaubei, rapując utwory "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry, "Na dzień dobry" Czesława Miłosza, "Przyjaciele" Adama Mickiewicza, a także "Spóźniony Słowik" Juliana Tuwima.
Audio
  • Eskaubei mierzy się z "Przyjaciółmi" Adama Mickiewicza (Pierwsze słyszę/Czwórka)
  • "Paweł I Gaweł" Aleksandra Fredry w interpretacji Eskaubei (Pierwsze słyszę/Czwórka)
  • Eskaubei w utworze Czesława Miłosza "Na dzień dobry" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
  • Eskaubei w utworze "Spóźniony Słowik" Juliana Tuwima (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Eskaubei  Funky Flow wystąpili m.in. w Białymstoku, podczas drugiego dnia Festivalu Pozytywne Wibracje 2012.
Eskaubei & Funky Flow wystąpili m.in. w Białymstoku, podczas drugiego dnia Festivalu Pozytywne Wibracje 2012. Foto: PAP/Artur Reszko

Jarosław Boberek 1200.jpg
Jarosław Boberek. Jak rapuje Król Julian?

Obecny na scenie od 1998 roku Eskaubei, czyli Bartłomiej Skubisz, pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu, oprócz dużej ilości koncertów w Polsce występował również w Czechach i Niemczech. Współpracował z wieloma wykonawcami, wśród których znaleźli się: Michał Urbaniak, Vitold Rek, Zbigniew Jakubek, Ten Typ Mes, Lilu, NumerRaz, Piotr Walicki, Mr Krime, Dj Eprom, Bernard Maseli, Jan Emil Młynarski, Tomasz Nowak, Emil Blef, Te-Tris, Peerzet, Deobe/Dena, Duże Pe, Jimson, Tubas Składowski.

Eskaubei w listopadzie ubiegłego roku wydał drugą już w swoim dorobku płytę długogrającą pt. "Tego Chciałem", a ostatnio podwójnie zwyciężył w plebiscycie JAZZ 2016 w kategoriach: "Polska jazzowa płyta roku" i "Polski jazzowy wykonawca roku".

Jak Eskaubei poradził sobie z Aleksandrem Fredrą, jak wypadł w konfrontacji z poezją Adama Mickiewicza, i czy stanął na wysokości zadania mierząc się z Czesławem Miłoszem? A jak muzycznie opowiedział historię pewnego spóźnionego słowika? Zapraszamy do wysłuchania nagrań materiału dźwiękowego.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiały przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 9-11.01.2017

Godzina emisji: 8.40

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MC Silk: chcę robić rzeczy dobre, a nie modne

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 10:50
- Nad nowym materiałem pracowałem przez dwa lata, dzień w dzień. Każdy numer jest inny i raczej nie reprezentatywny dla całej płyty - o krążku "Rapunk" opowiada MC Silk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking raperów. Kto ma najbogatszy zasób słów?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 10:00
Zaproszony do Czwórki Mateusz Sawka w "Pierwsze słyszę" opowiada o "Słowniku polskich raperów". Postanowił w nim policzyć, jak zróżnicowane jest ich słownictwo. Kto znalazł się w czołówce, a kto na szarym końcu? No i jak powstał ten projekt?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieśń o żołnierzach z Westerplatte". Gałczyński w interpretacji Vienia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 10:45
W audycji "Pierwsze słyszę" codziennie przenosimy się na ulice polskich miast, by sprawdzić czy sacrum może spotkać się z profanum. Tym razem poezję rapuje Vienio, a usłyszycie "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zioła: "Revolving door" pisałem całe życie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 12:31
Pasję do muzyki wyniósł z domu, w którym słuchało się głównie Johna Lennona. Dziś świadomie przenosi nas do lat 60. ubiegłego stulecia, bo stamtąd czerpie inspiracje.
rozwiń zwiń