Sneakerhead. O unikalnych trampkach wie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:51
- To człowiek, który zbiera obuwie sportowe i interesuje się jego historią - wyjaśniał w Czwórce Mateusz Załęski, znany szerzej jako WujekRada Customs, który aktywnie działa na polskiej scenie streetwearowej oraz tworzy o tym materiały, które wrzuca na YouTube'a.    
Audio
  • WujekRada Customs o limitowanych i spersonalizowanych trampkach (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: dimbar76/Shutterstock.com

Sneakerhead zwykle kupuje dwie pary tenisówek - jedne do chodzenia, a drugie do kolekcji lub sprzedaży. - Najtrudniejsze jest, żeby je dostać. Często bywa, że po limitowane buty stoi się w kolejce kilka dni - mówił WujekRada Customs. A ile można na takich butach zarobić? - W skrajnych przypadkach może to być nawet 10 razy więcej niż wartość zakupu - zdradzał zaproszony gość.

Mateusz Załęski Bywa, że gdy założy się buty na nogi, ich cena od razu spada. I to boli

Na rynku unikatowych tenisówek sporą wartość mają także te, które ukazały się kilkanaście lat temu, a których dostępność jest obecnie ograniczona. - Niestety, jeśli obuwie jest źle przechowywane to zaczyna się kruszyć. Zdarza się, że nowe buty sprzed 15 lat mogą nie mieć podeszwy - tłumaczył Mateusz Załęski. Można je jednak uratować, a sposobem na to jest tak zwany przeszczep podeszwy.

Jak się takiego przeszczepu dokonuje, czy prawdziwy sneakerhead jest w stanie odróżnić podróbki od oryginałów oraz jak w zakupach przez internet pomagają boty - tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Mateusz Załęski (WujekRada Customs)

Data emisji: 8.03.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz/kul

  


       

Czytaj także

Vogule Poland. O celebrytach złośliwie, ale bez hejtu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 12:00
- Zdarza się, że piszę do nas z pretensjami trzeciorzędna aktorka serialowa, której wydaje się, że jest Meryl Streep, ale jestem nieugięty - zapewnia Patryk Chilewicz i opowiada o kulisach działania fanpage'a "Vogule Poland".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fanggotten. Filmy wrzuca także w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 15:50
- Ciężko mi powiedzieć, czemu rzeczy, które mnie ukształtowały nagrywam w plenerze. W pokoju raczej "śmieszkuję" - mówił w Czwórce Adam Wawrzyński znany też jako Fanggotten. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiedział nie tylko, o czym jest jego kanał na YouTubie, ale także zdradził kilka sekretów funkcjonowania w sieci.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bazgranie z humorem. Najważniejsza jest treść

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 10:43
- Czasem rysuję rzeczy, które po prostu przychodzą mi do głowy i nikt nigdy ich nie wypowiedział - mówił o swoich rysunkach Paweł Dycha, internetowej publiczności znany przede wszystkim jako Bazgram. Jak zaczęła się jego przygoda z rysowaniem? 
rozwiń zwiń