Festiwal Cudawianki 2017. Powitanie lata w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:25
- Jak co roku także i tym razem na "Cudachwiankach" będziemy się bawili intensywnie, szczególnie podczas koncertów na plaży miejskiej - mówi w "Pierwsze słyszę" Lena Dula, organizatorka tej alternatywnej, nadmorskiej imprezy, która startuje już 24 czerwca.    
Audio
  • Kto zagra na festiwalu Cudawianki 2017? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: DisobeyArt/Shutterstock.com

Lena Dula Zależało nam na tym, aby na "Cudawianki" zaprosić artystów, którzy łaczą się z alterntywno-rodzinnym klimatem naszego wydarzenia

- 10. edycja "Cudówwianków" zagości też w centrum Gdyni, na przykład w Parku Rady Europy, gdzie znajdziecie naszą sekcję dzienną - zdradza Lena Dula w rozmowie z Mateuszem Kulikiem. Opowiada też o tym, w jaki sposób impreza ta nawiązuje do tradycji nocy świętojańskiej. - Trochę się od niej oderwaliśmy. Najważniejsze dla nas jest samo powitanie lata. Nie zabraknie jednak plecenia wianków - wyjaśnia.

Na scenie objętych Czwórkowym patronatem "Cudówwianków" 2017 pojawią się takie gwiazdy muzycznej alternatywy jak Crystal Fighters, Smolik i Kev Fox oraz Kamp!. Od kilku lat organizatorzy tego wydarzenia wspierają też młodych artystów. - Cieszy mnie, że możemy wspierać młodziaków, bo dzisiaj nie jest łatwo się przebić. Organizujemy dla nich konkurs, w którym pierwszą nagrodą jest występ na głównej scenie festiwalu. Innych młodych artystów usłyszymy na scenie alterantywnej - podkreśla Lena Dula.

Sprawdź też:
Futurelight1200.jpg
Lato Zaczyna Się W Gdyni: Cudawianki 2017

Który "młodziak" zagra tym razem na głównej scenie "Cudówwianków" oraz jakie inne atrakcje organizatorzy wydarzenia przygotowali dla publiczności - więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Lena Dula (Cudawianki 2017)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 8.07

jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Chmielewski. Pisze piosenki inicjacyjne

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 12:50
Swoją twórczością dla Muzyki Końca Lata i Jezior przekazuje pewien rodzaj emocji, niezależny od tego, czy jest się nastoletnim chłopakiem czy dziewczyną. - Zdarzało nam się grać na weselach, dlatego, że nasze piosenki były inicjacyjne dla kilku związków - zdradza w rozmowie z Ulą Kaczyńską piosenkopisarz, wokalista i gitarzysta Bartosz Chmielewski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paula & Karol: nabraliśmy nowego oddechu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 14:23
- Zespołowo gramy więcej i trochę w innym składzie. Dołączył do nas ponownie Igor Nikiforow, nasz pierwszy perkusista - mówiła Paula w Czwórkowej "Niedzielnej sesji". - Zmieniły się nasze próby. Igor każe nam ćwiczyć - żartował Karol.  
rozwiń zwiń