X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"VHS Hell", czyli prawdziwa klasyka kina klasy B?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 12:18
"VHS Hell" to "nostalgiczny hołd dla amerykańskiego kina grindhouse spod znaku double feature i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej" - mówią Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna, jego autorzy. - Nasz projekt cały czas się rozrasta i to w dziwnych kierunkach, których się nie spodziewaliśmy - opowiadają w Czwórce.
Audio
  • O projekcie "VHS Hell" opowiadają Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Studio KIWI/Shutterstock.com

Darwin grupa filmowa 1200.jpg
Grupa Filmowa Darwin rozwija skrzydła

"VHS Hell" Krystiana Kujdy i Grzegorza Fortunato to m.in. cykliczne projekcje filmów klasy B. Jak wspominali goście Kamila Jasieńskiego, zaczęło się od "jednorazowej akcji" - prezentacji filmu "Nightbeast", czyli "Nocna bestia" w reż. Dona Dohlera. - I to było ponad 120 pokazów temu - dodają. W czasie działania projektu "VHS", jego autorzy zaczęli interesować się historią polskiej dystrybucji filmowej, wprowadzili pokazy z lektorami na żywo, zaczęli współpracę z grafikami. - Jest tego tyle, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co będziemy robić za rok o tej porze - mówili w Czwórce. Jak opowiadają, dziś znalezienie "białych kruków" wśród kaset VHS to "prawdziwie detektywistyczna robota". - Jeździmy do ludzi i przeszukujemy z nimi ich piwnice, próbujemy dostać się do byłych właścicieli wypożyczalni kaset, dawnych dystrybutorów. A tych ludzi nie ma przeważnie w internecie, wiec sięgamy na przykład do książek telefonicznych z lat 90. Najgorzej, gdy okazuje się, że 30 lat temu ktoś na danym filmie nagrał jakąś rodzinną uroczystość, albo fragment programu telewizyjnego - opowiadali.

Jak wyglądał pierwszy pokaz i jakie filmy cieszą się największym powodzeniem na rynku VHS? O tym Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna opowiadali w Czwórce. Mówili także m.in. o historiach, które przydarzyły im się podczas poszukiwania starych filmów na kasetach VHS i zdradzili, które filmy są dziś najbardziej poszukiwane.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna (autorzy projektu "VHS Hell")

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 8.10

kd/zi 


 


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eastwood jako Batman? O starzeniu się superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:20
- Starzenie się czy jakakolwiek niedoskonałość w ogóle nie pasuje do definicji superbohatera. Co więcej, to nie pasuje do formuły superbohaterskich opowieści. Tymczasem twórcy coraz chętniej łamią ten schemat - mówi krytyk Jakub Popielecki.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieżka dźwiękowa. Zrzędliwie o filmach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:00
- Jesteśmy na tyle bezczelni, że uważamy, że o filmach mamy do powiedzienia coś ciekawego. I robimy to na "Ścieżce dźwiękowej" - opowiada Bolesław Racięski, krytyk filmowy i współtwórca podcastu.
rozwiń zwiń