X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adi Nowak i Barwiński o ptasich motywach na najnowszej płycie "Ćvir"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:30
- Ptasi temat jest bardzo obszerny i wiele nawiązań można w nim znaleźć do naszego, człowieczego życia. To, co wykorzystaliśmy na płycie, to tak naprawdę garstka materiału, który zgromadziłem przenosząc ptasie metafory na nasze życie - mówił raper Adi Nowak.
Audio
  • Ile mamy w sobie z ptaków? Adi Novak i Barwiński o płycie "Ćwir" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Adi Nowak jest przedstawicielem nowej generacji raperów, którzy zrywają z modnymi i utartymi konwencjami.
Adi Nowak jest przedstawicielem nowej generacji raperów, którzy zrywają z modnymi i utartymi konwencjami.Foto: Czwórka

adi nowak 1200.jpg
Adi Nowak - raper z Poznania na Scenie Czwórki

Adi Nowak Utwory, które znalazły się na płycie są wynikiem obserwacji. Przesiewania myśli i treści przez umysł zbiorowy. Obok szerokiego pola ptasich tematów takie motywy, jak odnalezienie się w iluzorycznej hierarchii społecznej też są obecne

Artyści opowiadali, że ptasia tematyka okazała się być bardzo wdzięcznym tematem, który dobrze przełożył się na język rapu. O nowej płycie mówią, że jest albumem koncepcyjnym. - To był super obszar, który można było przerzucić na muzykę i oddać to ludziom. Cała ta "ptaszność" spina jedną klamrą tematykę utworów, które znalazły się na albumie. Tuż po stworzeniu "Drap, masuj, miziaj" Adi wyciągnął z plecaka atlas ptaków, bo od początku był pomysł, żeby motywy ornitologiczne pojawiały się w numerach - wyjaśniali.

Jak doszło do współpracy twórców pochodzących z różnych środowisk muzycznych, żyjących na co dzień w Poznaniu i Łodzi? Co na temat oryginalności w rapie mówi Adi Nowak? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Adi Nowak, Kornel Barwiński

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adi Nowak kontra Jan Brzechwa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 10:02
W cyklu "Rap na serio" w Kąciku Literackim Czwórki młodzi raperzy mierzą się z poezją klasyków, a wybitni aktorzy - z muzyką ulicy. Tym razem Adi Nowak recytował m.in. bajki Jana Brzechwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jetlagz: eksplorujemy meandry umysłu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 22:01
- Jetlagz to wypadkowa naszych zajawek z ostatnich lat. Sporo czasu spędzamy razem, wspólna płyta była więc kwestią czasu - opowiadają Kosi i Łajzol z kultowego składu JWP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siwers: jestem generałem jednoosobowej armii

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:00
Jest autorem tekstów, muzyki oraz producentem swojej najnowszej płyty pt. "Huśtawki". - To była ogromna ilość pracy. Musiałem znaleć czas pomiędzy WPBC i koncertami, ciągle coś odciągało mnie od solowego projektu - opowiadał Siwers.
rozwiń zwiń