X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aplikacja TAP. Jak znaleźć wodę w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 12:52
TAP to aplikacja, która wskaże nam najbliższy punkt z darmową wodą. Może być to miejskie źródełko, ale też restauracja, która zgłosiła się do programu Tap Authorized Refill Network.
Audio
  • Jak działa aplikacja TAP i czy przyczyni się do ochrony środowiska? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Stayman/Shutterstock.com

rolnik owoce warzywa 1200.jpg
Kuchnia ekologiczna i ekonomiczna? To możliwe

Aplikacja ma przyczynić się m.in. do zmniejszenia liczby zużywanych plastikowych butelek. Wodę, którą kupujemy kupujemy w sklepach, otrzymujemy w takich właśnie opakowaniach. Te wyrzucamy, kupując kolejne. W ten sposób przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska. TAP ma pomóc nam tego uniknąć. W aplikacji znajduje się mapa, a w niej ponad 30 tys. punktów z darmową wodą pitną. Użytkownicy mogą wybierać m.in. między wodą gazowaną i niegazowaną, albo w temperaturze pokojowej. Możemy też ustawić filtr, by aplikacja nie wyświetlała np. restauracji.

Twórcą TAP jest Samuel Ian Roussel, przedsiębiorca, który wpadł na ten pomysł, gdy sam musiał kupić wodę na lotnisku. Jego apka działa w ponad 30 krajach, a sieć ta wciąż się rozrasta. Jakie są główne założenia twórcy aplikacji? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotowała Anna Hardej.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 6.35

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skowronek - ptak z fryzurą na Jamesa Deana

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 11:29
- Skowronka nie spotkamy wśród drzew ani krzaków. On lubi otwarte przestrzenie, rozłożyste łąki - mówi Bartosz Popczyński z Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Balkonowe uprawy - zdrowe owoce, nieznane warzywa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:50
Bez względu na to, gdzie i jak mieszkamy, jaką powierzchnię ma nasz domowy ogródek i ile jest na nim słońca, możemy wyhodować własne i zdrowe rośliny.
rozwiń zwiń