X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy sztuczny las zatrzyma Saharę?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:34
W ciągu ostatnich 100 lat Sahara pochłonęła obszar równy powierzchni Polski. Czy da się ją zatrzymać, zanim zmieni Afrykę w pustynny piasek?
Sahara
SaharaFoto: pixabay

Kilka tysięcy lat temu Sahara była zielona i pełna życia. Przez wieki zmieniała się w pustynię.  Na skutek ocieplania klimatu z roku na rok powiększała swój obszar. - W ostatnich dziesięcioleciach ocieplanie klimatu przede wszystkim zależy od człowieka - mówi Radomir Jaskóła, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. - Odbija się to na terenach zielonych. Te, zmieniają swój zasięg, a Sahara czy Gobi - zwiększają go - dodaje. 

Państwa afrykańskie postanowiły przeciwdziałać temu zjawisku. W 2005 roku zdecydowano o posadzeniu wielkiego, sztucznego lasu. Do dziś udało się zrealizować 15 proc. planu. Czy tego typu las rozwiąże problem powiększającej się pustyni? Czym jest sztuczny las? O tym w rozmowie z Radomirem Jaskółą. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Oliwia Olczyk

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 6.34

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znikają lasy - znikają rysie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 10:49
Polska populacja rysia szacowana jest na 150-300 sztuk. To, w połączeniu z kocim charakterem tego zwierzęcia, sprawia, że niełatwo go spotkać, ale warto szukać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujmy Dzień Lasów - nie śmiecąc

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 13:54
21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. To dobry termin by wybrać się na spacer i posadzić drzewo, bo początek wiosny to na to najlepszy czas. 
rozwiń zwiń