IELTS, TOFEL czy Cambridge? Który certyfikat językowy wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:45
Certyfikat językowy to uznawany w wielu krajach na całym świecie dokument potwierdzający znajomość języka obcego na danym poziomie. Dzięki niemu zwiększamy swoje szanse aplikując na zaganiczne uczelnie, kursy i starając się o pracę poza rodzinnym krajem. Który certyfikat wybrać?
Audio
  • Certyfikaty językowe. Które wybrać i ile to kosztuje? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Sposobem na potwierdzenie znajomości języka obcego może być zdanie certyfikatu, ale tych jest na rynku bardzo dużo. Jak wybrać najlepszy? 

- Skala Rady Europy (CEF) określa poziomy, na jakich bada się umiejętność posługiwania się danym językiem. Proponowany przez Radę system stopniowania znajomości (A1, A2, B1 itd.) stał się najbardziej rozpowszechnionym sposobem oceny - mówiła Eliza Hetkowska z British Council.

Ekspertka radziła, by przed wybraniem certyfikatu określić cel, w którym chcemy taki dokument wykorzystać. Jeden z nich będzie bardziej odpowiedni przy aplikacji na studia zagraniczne, inny przy podejmowaniu pracy poza granicami kraju.

Na czym polegają różnice między certyfikatami? Jakie koszty należy ponieść i czy jest jakiś sposób, by sprawdzić swój poziom, zanim zdecydujemy się na zdawanie egzaminu? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 7.24

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Solomoon - miesiąc miodowy na opak

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 13:30
Podróż poślubna, by nacieszyć się sobą nie jest jedynym sposobem na uczczenie początku wspólnego życia. Niektóre pary decydują się miesiąc miodowy spędzić przed ślubem i w pojedynkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karty płatnicze a społeczne wykluczenie. Przypadek San Francisco

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:50
Miasto, które na ogół kojarzy się z gigantami technologicznymi, wystąpiło przeciwko postępowi i przeciwko właścicielom sklepów, w których nie można płacić gotówką. Co to ma wspólnego z walką z dyskryminacją?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tryb samolotowy. Mały krok, by dolecieć do celu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 12:44
Każdy smartfon cały czas wysyła i odbiera sygnały. Tryb samolotowy wyłącza podsystemy związane z łącznością, które są wbudowane w telefony. To sprzyja bezpieczeństwu na pokładzie samolotu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekopanele dla klimatu w Lunaparku

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:51
- Kiedy uświadamiamy sobie fakt, że zostało nam 30-50 lat życia na tej planecie w przyzwoitych warunkach, to myślę, że to najwyższy czas, żeby kluby i inne miejsca kluturalne należy wykorzystać do rozmów o klimacie - mówi Kacper Ponichtera z Lunaparku. 
rozwiń zwiń