Niksen - holenderski następca hygge

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 07:30
Duńskie hygge, szwedzki lagom i japońskie ikigai nie przyniosły wam odpowiedzi na to, jak żyć szczęśliwie? Może pomoże niksen?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MintImages/Shutterstock

Przez wieki niksen było utożsamiane z lenistwem. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób zmaga się ze stresem i wypaleniem, chwila nicnierobienia jest czymś, na co powinien móc sobie pozwolić każdy. Jak praktykować niksen? Odpowiemy na to pytanie.

Sprawdzimy także, w jaki sposób mieszkańcy Nowe Jorku chcą uczcić Stana Lee. Czy twórca Marvel Comics doczeka się własnej ulicy?

Po godz. 8.00 w naszym studiu pojawią się goście Weronika Bloch i Adam Dzienis - twórcy "Human Energy", pierwszego filmu o spółdzielniach czy inaczej - kooperatywach lub wspólnotach energetycznych w Europie zrealizowanego na tak szeroką skalę.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" w czwartek (8.08) po godz. 7.05 zaprasza Kamil Jasieński.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka relaks rozrywka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Dębowski: nie opisuję książek, tylko się w nie wczuwam

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:30
Choć zdaniem niektórych to mało chodliwy temat w internecie, Paweł Dębowski na YouTubie opowiada głównie o książkach. - Szukam złotego środka między rozrywką a merytoryką - wyjaśnia twórca kanału P42.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pobaw się w "Gwiezdne wojny" w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:00
Park rozrywki "Gwiezdne wojny" powstanie w połowie 2019 roku na Florydzie. - To będzie prawdziwa mekka fanów tej sagi - mówił w rozmowie z Czwórką krytyk filmowy i dziennikarz Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń