To nie będzie smutne disco. Wracają koncerty i imprezy w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 12:20
Już od 17 lipca ponownie będzie można organizować koncerty na otwartej przestrzeni bez ograniczenia liczby uczestników. W ramach kolejnego etapu "odmrażania" kultury do gry i do grania powrócą także kluby muzyczne.
Jaki festiwal wybrać - hiszpański Sonar czy polski Opener? O tym m.in. w Stacji Kultura
Jaki festiwal wybrać - hiszpański Sonar czy polski Open'er? O tym m.in. w "Stacji Kultura" Foto: gpointstudio/Shutterstock.com

W koncertach plenerowych będzie mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego i reżimu sanitarnego - Organizatorzy zobowiązani są do zachowania co najmniej 5 metrów kw. na osobę. Bedzie też obowiązek zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy uczestnikami. Należy wyznaczyć znakami poziomymi miejsca miejsca dla publiczności, uwzględniając konieczny dystans oraz wyrażnie oddzielić widownię od postronnych obserwatorów, np. spacerowiczów.- wyjaśnia Anna Bocian z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestników imprez nadal obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia.

03:17 [CZWORKA] Pierwsze slysze 16 lipiec 2020 obostrzenia.mp3 Nowe zasady organizowania imprez kulturalnych. Co można robić od 17 lipca 2020 roku? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Niektórzy będą jednak z tych nakazów zwolnieni. - Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy osoby, która przyszła z dzieckiem, osoby, która towarzyszy osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie oraz osób, które wspólnie mieszkają - wymienia rozmówczyni Macieja Wójcika.

Posłuchaj także:

Mimo kolejnego etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią nie wszystkie miejsca otworzą się dla gości. W niektórych trwają prace modernizacyjne, które zostały zaplanowane na okres koronawirusa, właściciele innych obwaiają się, że nie uda im się odpowiednio przygotować lokali. Dlatego w trosce o bezpieczeństwoswoich klientów z otwarciem swoich miejscówek wstrzymują się do sierpnia lub nawet do września. 

**

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Maciej Wójcik

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 7.15

kul


Czytaj także

Nowe hobby w czasie pandemii - obserwowanie ptaków

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 12:55
Według jednej z amerykańskich organizacji ekologicznych podczas lockdownu niezwykle popularne stało się… obserwowanie ptaków. Jak się okazuje znaczny wzrost popularności odnotowali twórcy przeróżnych aplikacji służących do identyfikacji tych zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fuser" - następca "Guitar Hero"? Zostań wirtualnym DJ-em

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 12:47
Twórcy gry "Guitar Hero" prezentują swój nowy tytuł. Najnowszy projekt Harmoniksa, czyli "Fuser" pozwoli bawić się graczom bez dodatkowych gadżetów. Premierę zaplanowano jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń