Gaming i Święto Niepodległości - zacznij z nami środę

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:06
W programie powiemy o tym, czy streamerzy powinni płacić twórcom gier za transmisję, zajrzymy także na "Przystanek - Niepodległość". 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Parilov

Streamerzy będą płacić twórcom gier za transmisje, kupować licencję jak każdy w poważnym biznesie i płacić za treści, których używają? O tym powiemy w pierwszej części audycji. Po godz. 6.30 sprawdzimy także, jak firmy odzieżowe oszukują klientów i zajrzymy do raportu UOKiK na ten temat. 

Czytaj także: 

Po godz. 7.15 zaprosimy na materiał o kulinarnych nawykach Szwedów. Jak się okazuje w tym kraju oficjalnie można już jeść owady. Szwedzka administracja podjęła decyzję, dzięki której uznano świerszcze i mączniki uznano za żywność.

Gościem "Pierwsze słyszę" po godz. 8.25 będzie ekspert ds. ekologii, z którym porozmawiamy o mało optymistycznych scenariuszach dotyczących klimatu na Ziemi w ciągu najbliższych lat. A po godz. 
8.35 w Czwórce pojawi się Gabriela Sierocińska-Dec, kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Historii, która opowie o akcji "Przystanek Niepodległość". W tym roku główną atrakcją 15. edycji Przystanku jest gra online "Tak zmienił się świat", której rozgrywki będą odbywać się w dniach 11-15 listopada 2020.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w środę (04.11) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming zabawa hobby
Czytaj także

"Baldur's Gate 3". Co się zmieni w nowej części?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 14:30
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę." - te słowa wypowiadane przez Piotra Fronczewskiego w roli lektora doskonale są znane są wszystkim miłośnikom gry "Baldur's Gate". W formie wczesnego dostępu po kilkunastu latach przerwy kultowa marka powraca w nowej odsłonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 14:00
W trakcie pandemii granie w gry stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu. Okazuje się jednak, że często długie przesiadywanie przed ekranem z padem w ręku nie zawsze ma pozytywne skutki.
rozwiń zwiń