Sztuka w służbie ekologii i gaming - tak warto zacząć czwartek

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:03
W programie powiemy m.in. o nietypowym muralu, który pojawił się w Gdyni, a także newsach ze świata gier komputerowych. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KaryB/Shutterstock.com

dron drony technologie FREE 1200_660.jpg
Drony w walce z koronawirusem

Mural na ścianie jednej z gdyńskich szkół podstawowych przedstawia stare drzewo i jest tłem dla 12 budek dla ptaków. Twórcy tłumaczą, że mieszkańcy miasta to nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie. To właśnie wróble, mazurki i sikorki zamieszkają w nowo wybudowanym przez Traffic Design osiedlu dla skrzydlatej społeczności lokalnej. O tej inicjatywie opowiemy w pierwszej godzinie audycji. 

Czytaj także:

Po godz. 6.30 powiemy o grze "Ghostrunner", będzie także serwis kulturalny, a w nim o Festiwalu Etiuda i Anima, Festiwalu Fabuły i Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje.

W drugiej godzinie audycji zajrzymy do koreańsiej telewizji, w której programy prowadzi prezenterka-avatar, a po godz. 8.15 gościem Czwórki będzie Rafał Szrajber z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Politechniki Łódzkiej. Porozmawiamy o finale konkursu Game Graphics.

Czytaj także:

W gamingowym flashu po godz. 8.45 - najważniejsze informacje ze świata gier oraz e-sportu, informacje o premierach, nowości, zapowiedzi, a także wyników meczów zawodowców ze starć ligowych oraz mistrzostw.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (19.11) po godz. 6.06. Program poprowadzi Kamil Jasieński.
 

Czytaj także

"Godfall" - "boskie" wymagania sprzętowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:39
Coraz więcej dzieje się wokół gier przygotowywanych z myślą o nowej generacji konsol. Ostatnio uwaga bardzo skupia się na produkcji "Godfall", która oprócz swojej premiery na PlayStation 5, planuje wersje także na nasze blaszaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
rozwiń zwiń